Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    kivételesen ( :) ) bambano sarkos véleményével értek egyet: itt egy szimpla, egyszerű kapitalista történetről van szó
    mondok egy analógiát (mivel analógia, nem lesz pontos, úgyhogy ne kössetek bele az eltérésekbe, hanem a lényegre figyeljetek )
    Vettem én egy telket egy főút mentén. Elláttam infrastruktúrával, majd kiadtam havi 100 ezerért egy lángossütőnek. Eleinte minden oké, a sütő jól ment, megkaptam a 100-at, s ez egy idő után már haszon volt.
    Ám mi történt? A bérlőnek elkezdett egyre jobban menni (jó volt a lángos, egyre többen jártak arra, adott plusz szolgáltatást stb.). Míg korábban a havi egymillió nettó nyereségből fizette ki a százat, azt vettem észre, hogy (fejlesztések, építkezések stb.) után a bérlő nem havi egymilliót keres a bérbe vett helyen, hanem egymilliárdot. Naná, hogy megfordul a fejemben, hogy akkor most már ne havi százat fizessen a helyért, hanem többet. Ám ha ekkora a növekedés, akkor nem azt akarom, hogy havi 300 ezret fizessen, hanem inkább adjon részesedést, mondjuk 5 százalékot. Ő meg ezt persze nem akarja, hiába keres eszméletlen összegeket.
    Elkezdünk harcolni.

    No, a történet ennyi. Nincs ebben semmi különös. A lángosevőket (fogyasztókat) ez nem érinti - jó esetben. A cégek majd lejátsszák. Semmi értelme az igazságot keresni, az nem tartozik a kapitalizmus sajátosságai közé. Amire mi, a felhasználók kell, hogy figyeljünk, az az, hogy a buli után ne járjunk rosszul. Erre való a fogyasztóvédelem. A többi a cégek dolga - ez a folyamat sztem roppant egészséges, hiszen a vállalatok a bevételből élnek, roppant kockázatos fogyasztóellenes lépéseket hozniuk.

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz Narxis #63 üzenetére

    hát, igen :) valószínűleg így történne :)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák