Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Male #15 üzenetére

    Két élű dolog ez.

    Egyfelől a PC kezd kihalni, mert a világ módosabbik felén baromira népszerű a Tablet, meg a többi olyan dolog amely nem PC... Szóval ha hibát akarunk keresni, akkor be kell látni, hogy ebben a célközönség vastagon benne van.

    Másrészt pedig az MS-nél nyilván úgy gondolták, hogy ki kell próbálni megkell valósítani, hogy egy olyan rendszer alkossanak, mely egységesen néz ki PC-n Tableten, Okos telón, mert ha nem így lenne még a GOogle gondol egyet és hasonlót játszik az Androiddal. Bár azt megnézném, amikor egy Google OS népszerűbb lesz mint egy Windows...

    És igen, ma pont az jutott az eszembe, hogy nem zárható ki 100%-ban az a lehetőség sem, hogy a PC piac annyira összezsugorodott - nekem nincsenek e tekintetben adataim, csak olvasok ezt is azt is -, hogy az MS-nél úgy vannak vele, csinálnak egy ilyen rendszert aztán ha kajálja a nép oké, ha meg nem akkor:

    a) kiszállnak a PC piacról - hiszen nekik van konzoljuk is -, amit egyáltalán nem tartok valószínűnek, de hát teljesen nem zárom ki.
    b) PC-n ritkítják a Windows megjelenéseket, mondjuk 3 év helyett 6 év lesz - ezt még üdvözölném is
    c) Elkönyvelik mint a Vistát aztán majd a 9-ben visszatérnek a megszokott felálláshoz, metro nélkül.

    Csak ameddig Vistánál relatíve egyszerűbb volt a dolog, addig Windows 8 után nyíltan be kellene vallani, hogy hát PC-n a Metro nem jött be, és start menü start gomb, tálca vissza.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Male #26 üzenetére

    Lenne még egy kérdés:

    Ha PC-n billel és egérrel nem a Metro-t használják majd a júzerek nagy részt, és az MS is így gondolja, akkor miért herélték ki az Aero-t?

    Nézhetne ki így is :)

    Metro7 App

    Ez egy freeware cucc Windows 7-re varázsol Metro-t :) Ja és Aero is megmarad :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Male #34 üzenetére

    "Én itt lepődtem meg, hogy külön jön, és talán nem is az lesz a neve, mint a desktopnak..."
    Kénytelen külön nevet adni neki, mert különben az egységsugarú user megveszi a desktop Win8-at, és csodálkozik, hogy nem tudja felrakni a tabletére.

    "Szóval szerintem de, erőltetik nagyon desktopon ezt."
    Persze erőltetik, mert azt akarják, hogy az emberek szokják minél jobban, mert az a cél, hogy az MS megoldását szokják meg (és a win-es tableteket, és a wines okostelefont vegyék). De valós használatban, ha el akarod kerülni, akkor az esetek 90%-ban nem fogsz találkozni vele.

    "Lesz a tabra szánt verzión is hagyományos desktop? Erről nem hallottam... van valami link?"
    [link]

    GoodSpeed:
    Én csak a developer verziót próbáltam, de emlékeim szerint ott (a megfelelő vga driver felrakása után) ugyanúgy nézett ki, mint a Win7. De javítson ki valaki ha tévedek, vagy változott azóta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák