Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stef3

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #53 üzenetére

    Szia!

    Nekem egy elég spec. helyzetem van. Adott egy 320GB-os HDD-vel szerelt laptop.

    Az első partíció ~50GB, itt lakik a Win. XP.
    Második partició ~150GB, ez egy logikai partíció adatok tárolására (de pl. a Win. 7 dokumentumok is ide vannak irányítva).
    Harmadik partíció ~100GB (ez nem logikai), itt lakik a Win. 7 (érdekesség, hogy ha XP-t indítok, akkor saját magát látja "C:"-nek, de ha Win. 7-et indítok, akkor az is a sajátját látja "C:"-nek).

    A cél SSD 240GB, így az adatot megtisztítottam úgy, hogy ~90GB-ra össze tudtam nyomni. (Az XP-re nincs szükségem, illetve van, de ezt majd a HDD-ről virtualizálom.)

    Próbálkozásaim (Asztali PC-be tettem a noti HDD-t és SSD-t is. Nem a másolandó rendszer futott) :
    1.
    Ghoost 11-el lemez backup, innen partíciónként restore az SSD-re. Elsőnek a Win. 7, másodszorra az adat. A partíciót aktívra tettem, a boot mappát az XP-ről átmásoltam a Win. 7-re. Beleraktam a laptop-ba és a bcdedit-tel és Win. 7 javítással helyrehoztam a boot menüt. Win. 7 elkezd betölteni, de a csilli-villi logó után leáll egy "autochk program not found - skipping autocheck" üzenettel, majd egy diszkrét kékhalál villantással újraindul.
    2.
    ...
    Nem számoltam hányszor ugrottam már neki, mindig valamit másként csinálva.
    ...
    Utolsó próbálkozás:
    "EASUS Partition Manager"-rel karöltve átmásoltam sorban az összes partíciót, de az XP partíciót egyúttal összenyomtam 20GB-ra, hogy mindhárom elférjen (a partíciók sorrendjén nem változtattam, és a méret is csak az XP-n változott).
    A boot menü most egyben maradt, és az XP túlélte még az átméretezést is, viszont a Win. 7-nél jött a már sokszor látott "autochk program not found - skipping autocheck" üzenet.

    Van valami tipped, hogy hogyan próbálkozzam? :F

    [ Szerkesztve ]

    A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

  • Stef3

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #55 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a tippet, de sajnos nem bírtam hasznosítani.
    A "Paragon Migrate OS to SSD 2" programot nem tudtam sehonnan letölteni, fizetős és nem találtam próbaverziót.
    Megpróbáltam "EASUS Partition Master" progival a HDD-n úgy átméretezni és eltolni a partíciókat, hogy lehessen disk klónozást csinálni, abban bíztam hogy így menni fog. Az XP túlélte az átméretezést, de a Win7 a jó öreg "autochk program not found - skipping autocheck" hibával jutalmazott. A rendszer így összcsuklott.
    Igaz, hogy biztosra mentem, és van egy Ghost mentésem a disk-ről, így a HDD-re biztosan vissza lehetne állítani a korábbi állapotot, azonban túl sok idő ment már rá.
    Végül feladtam és nekiálltam egy új telepítésnek. A gép már használható, de a teljes beköltözésig még bőven van teendő.
    (Egyedül álló rendszereket már költöztettem sokszor, de ez a dualboot-os fityfene most kifogott rajtam.)
    Azért köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.

    A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

Új hozzászólás Aktív témák