Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #67 üzenetére

    Köszi a lemodellezést!

    "itt nem kell semmilyen betűjel meg egyéb, ez simán klónozható"
    Ezt tudom, de én arról beszéltem, hogy hogyan lehet simán böngészhetővé tenni a partíciót a bootolható Macrium Reflectből, ha valaki nem használ mondjuk Parted Magicet.
    Attól még, mert alapból klónozható, betűjel nélkül itt nem fogod tudni kotorászni addig, amíg nem "mountolod". :)

    Igazából őszintén szólva az előbbi hozzászólásodból az nem volt világos, hogy a lemodellezés mit takart magában, mert OS nincs rajta, meg OEM-partíció tartalma sem, csak maga a partíciótábla (akkor igazából csak erre terjedt ki a lemodellezés?), tehát nem derült ki, hogy az OEM-partíció hogyan helyezhető át úgy, hogy még működjön is utána. :P
    Az még a kisebb kérdés talán, hogy a partícióstruktúrát hogyan lehet ugyanúgy kialakítani, legalábbis én inkább azon aggodalmaskodom, hogy megmaradjon az OEM-partíció meg az OKR-rel visszaállíthatóság. Valami olyasmire gondolok, mint amit itt linkeltem (lásd Onekey Recovery 7.0 Engineering), hogy ott végül is kreál egy saját OEM-partíciót, ami működik a Lenovo OKR-gombjával. Tulajdonképpen lehet, hogy az lenne a legjobb, ha saját rendszert állítanék be OEM-partícióként, mert úgy legalább a saját, aktualizált rendszeremet tudom visszahúzni a Lenovo-s cuccok nélkül, de azért egyelőre az is jó lenne, ha át tudnám helyezni a jelenlegi OEM-partíciót máshova, át tudjam állítani szektorszinten, hogy a máshova pakolástól ne csesződjön el.

    Egyébként még csak tervezek venni SSD-t, szóval még nem is tudok próbálkozni. :D
    Vagy mSATA SSD lesz, vagy kell vennem az ODD helyére egy fiókot, ezt még nem döntöttem el.

    Amúgy attól függetlenül, hogy a Windows hülyesége miatt az OEM-partíció nem böngészhető, csak másik, Live OS-ről, meg nincs betűjele, még mindig nem vágom, miért is vagy kiakadva erre a partícióstruktúrára, nem fejtetted ki. :N

    Amikor én átvariáltam a partíciók méretét, mert utáltam, hogy a rendszerpartíció vagy 600 GB, az adatpartíció meg a töredéke (teljesen degenerált partíciótábla volt rajta eredetileg, én komolyan nem értem, melyik szervizes hülye agyalmánya volt ez), akkor CloneZilla Live-ot használtam a biztonsági mentés elkészítésére, majd a Parted Magic-en lévő GPartedet használtam erre a célra.
    CloneZilla Live-val nem próbálkoztál? Nem láttam az ajánlottak között.
    Elvileg simán klónozható vele teljes partícióstruktúra.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák