Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tapsi #10 üzenetére

    "Részt vettem a rendszer tervezésében még annak idején, hidd el, nem fogja azt senki bedönteni!": eddig nem aggódtam... :P

    "Jó reggelt kívánok, a NAV eddig is tudott ezekről az adatokról, mivelhogy be kellett vallani! Annyi változik, hogy most ez valós időben fog megtörténni.": nem, nem tudott, csak göngyölített adatokat tudott.

    "Ebben mi olyan felháborító?": az, hogy a "minden hibáért" kitételbe bele kell érteni a nav által a központi rendszeren elkövetett hibákat is. azt pedig parasztos az adózó nyakába varrni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tapsi #10 üzenetére

    A számla helyes kiállításáért a kibocsátó felel.

    Ha pedig Áfát igényel vissza, akkor a befogadó is felel érte. "Mókás", ha kp.-s számlát kifizetsz, és mikor szeretnéd elszámolni, kiderül, hogy a számla érvénytelen. De mivel kifizetted, ezért lehet sakkozni, hogy akkor ezzel most mit kezdj. Ha átutalásos számlánál futsz ilyenbe, akor még mókásabb, mert ezzel már befogadó lettél, és lehet mindenféle jogi csűrést-csavarást csinálni, hogy a NAV egy ellenőrzésnél ne gondoljon adócsalónak.

    Nem egy ilyen esetünk van nekünk is, törölt adószámú, V.A. (végfelszámolás alatt) cégek, stb.
    Persze az ilyen számlagyárosok többsége kézi számlatömből dolgozik, de gépi számlánál is találkoztam már ilyennel...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • ORCA58

    addikt

    válasz Tapsi #40 üzenetére

    Igen sajnos azt! A kis cégek néhány gépe között nem volt szükség ilyen kommunikációra, sőt most sincs!
    Sok ilyen kis cégnek csak egy egy számítógépe van, azon fut a program.
    60 éves vagyok, a meló mellet nem nagyon tudok tanulásra időt szakítani, na meg már nem is megy olyan könnyen a tanulás. Hozzáteszem angol tudás nélkül, mivel amikor suliba jártam (az egyetemen is) csak oroszt és esetleg németet tanítgattak, és nem tanítottak. Pénzünk nem volt különórákra!
    Hogy mi lehet a programozás azt fortran nyelven "tanították", kb 20 órában úgy, hogy az egyetem számítógépét még csak meg sem mutatták. Ma már más a helyzet!
    És tényleg soha sem volt dolgom a SOAP/REST interfészekkel, és nem is hallottam róla. Sőt akiket ismerek, szintén kisebb cégek, azoknál sem ismerik, és nem is használták még.

    Lex Icon
    Köszi, hogy az általam beírt linkeket ajánlod nekem! Most már tényleg tudom azt, amit eddig is tudtam. :R
    Ennél persze sokkal több dolgot is találta (vagy jó vagy nem) mert guglizni ha nem is hiszed, azért még tudok. Mivel ez látszott komolynak, gondoltam valaki ismeri, de hát nem. Ez van!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák