Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klinsi

    csendes tag

    válasz FTeR #7 üzenetére

    vannak progik, amiknél kitétel, h ne legyen visszafejthető. sztem ez is egy ilyen, így a GPL-t nem is értem...

    Uristen!! Már miért kellene titkosnak lennie? Ebben csak olyan számítások és képletek vannak, melyet hozzáértők kiolvashatnak a jelenleg hatályos jogszabályokból!

    Nem hiszem, hogy a különböző % számításokra a fejlesztő feltalált új fajta % számítást, amit szabadalmaztatott és most védeni kellene...

    Ha valaki a forrás láttán próbál csalni és mahináltan beküldeni bármit, ahhoz meg szerintem nem kell a forrás sem, ha akarom megy az anélkül is (max megvágnak ha rájönnek, vagy nem tudom mi történne).

    Ez az egész megint tipikusan magyar. Köszönjük. :F

    [ Szerkesztve ]

  • klinsi

    csendes tag

    válasz KEndre #21 üzenetére

    Mi, családi könyvelőiroda lévén, folyamatosan használjuk az ABEV/EBEV/Ügyfélkapu szentháromságot, s azt kell mondanom, hiba nélkül tudunk dolgozni.

    Lehet bennem a hiba. PHP fejlesztőként és sitebuilderként dolgozom és az ügyfélkaput szakmai és felhasználói szemszögből is logikátlan, nem felhasználóbarát oldalnak tartom. A technikai megoldásaik egy része is több, mint érdekes.

    Mielőtt szubjektív és objektív okokon kezdünk vitatkozni, volt szerencsém látni több kutatást is az említett weblappal kapcsolatban (website usability témakörben) - ezek pedig alátámasztják, hogy messze van a jótól...

    Nagyjából 5 millió ember és többszázezer cég dolgai... Melyik banknak van ennyi ügyfele?

    2 apróság.
    Egyrészt az én ügyfeleimet nem érdekli, hogy hogyan oldom meg de 1 web szolgáltatás vagy szoftver legyen jó és gyors is. Nem indok az, hogy 5M rekordot, vagy 50M rekordot kell mozgatni.
    Szolgáltatást veszel / vesznek az adódból.
    Amikor autót vásárolsz akkor is a hibát kijavítják, nem mosolyognak kényszeredetten a 2ik héten, hogy "elromlott, van ilyen, bonyolult szerkezet :K ".
    Másrészt megdöbbennék, ha a teljes apeh és egyéb adattárakat onthefly egyben mozgatná a rendszer. Ha így lenne akkor nincs ehhez sem több hozzáfűznivalóm (ill. de, megnézném a szerverparkot :DDD ). Ha meg tisztességesen tervezték, akkor 100%, hogy nincs benne olyan rész, amikor adatbázis szinten az 5 millió ember adataival dolgoznak egyszerre és azokat mozgatják (kliens oldalról).

    Szóval összeségében az eddigi offtopic hozzászólásom lényege, hogy a windows oldalon is lenne ezeken a szoftvereken BŐVEN mit javítani.
    A felsorolt Linux hibák meg olyan horrorisztikus dolgokat mondanak, amikér sajnos megint nem fogja senki a bokáját megütni.

Új hozzászólás Aktív témák