Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Dare2Live #22 üzenetére

    Mivel néhány szereplős a piac, gyakorlatilag mindegyik cég monopol helyzetben van a területen, még ha ez ellentomdás is (a Samsung a maga piaci súlyával pláne). Ráadásul a kartel gyanú is többször felmerült már az elmúlt években, persze bizonyítani semmit sem lehet... (pláne, ha az sem akarja, akinek kellene.)

    "Tehet arról a samsung, hogy kína a covid miatt lezárja az egyik városát és ezért leáll a gyár és a nand termelésének a 4x% kiesik?"

    És én tehetek? Szórja szét a gyártását több helyre, gépesítsen emberi munkaerő helyett, bánja a tököm! Nem tud érdekelni már a rinya, mert a COVID óta az a cég is erre hivatkozva emel árat, akit egyébként kábé alig érint a probléma. Ne tegyünk már úgy, mintha nem lenne tisztában ezzel kábé minden épeszű ember.

    "Mit csináljon az adott helyzetben a "piaci felügyeletért felelős szervezet"?"

    Például kezdje el fingatni a gyártókat, vagy rakjon hatósági árat erre a termékre is, nem az én dolgom. Nem vagyok szakember, oldja meg a technikai részleteket az, akit ezért fizetnek. A lényeg: szabályozzák végre a piacot, azért vannak.

    "Én amúgy a vga karik miatt büntetnék."

    Na, nekik meg aztán már régen kijárna a f@szkorbács. Értem, hogy szarkazmusnak szántad, de ettől még tré a helyzet legalább 2 éve, és a fogyasztók isszák a levét. Néhány hónapig érthető, hogy a kereslet mozgatja az árakat, de ennyi idővel azután, hogy először szembesültünk a problémával, ide is illene megoldást találni. Nem élek álomvilágban, a gyártónak ez baromi jó, ezért nem lesz rá megoldás soha. Se technikai, se gazdasági.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák