Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RPZ

    tag

    Javítsatok ki, ha tévednék, de jól sejtem, h. 10 perces kereséssel találtam egy a 2017-es 13-as macbook airnél kb. 2x jobb ajánlatot 300K-s áron?

    [link]
    [link]

    Nagyobb kijelző, pár mm-el még így is kisebb méretű gépház, sokkal jobb felbontás, illetve általánosan jobb kijelzőminőség IPS és nem TFT!
    MATT és nem katasztrofális fényes felületű kijelző!!!
    Itt még ráfért a listára a legjobb kijelzők között:
    [link]

    1,19kg a súly, így több, mint 10%-al könnyebb, mint a Macbook.

    Akku kb. 7% al gyengébb 50 wh 54 helyett. Teljesen jó, 10 órát ez is elmegy.

    Cpu 4C/8T a 2C/4T helyett, kb dupla telj., GPU MX250, több, mint dupla teljesítmény, sokkal időtállóbb, dupla annyi időre biztosított a gördülékenység. Még játszani is lehet vele remek módon, ha vkinek ilyen becsípődése lenne.

    SSD: dupla akkora (256GB).

    Sokkal jobb csatlakozó ellátás: 2db 3.1 és 2db type C VS. 2db 3.0

    Egy évvel újabb konstrukció.

  • RPZ

    tag

    válasz hemaka #82 üzenetére

    A 2019-es sem jó. 400ért lehetne megvenni 2 év garanciával, az pont harmadával drágább.
    Bár kijelző minőségben, cpuban felnőtt az MSI-hez, a GPU még mindig fele-harmada teljesítményt hoz, így játékot nem ajánlanék elindítani a Macbookon. Súlyban majdnem teljesen behozta az MSI-t.
    Még mindig kisebb a kijelző.
    Még mindig fele a tárhely (a 400k-s kiszerelésben).
    Akkuban eltűnt az előny.

    Khelben: tudom összeszerelési minőség, meg titániumtrioxid-acél váz. Érdektelen.
    Egyéb érv?

  • RPZ

    tag

    válasz Create. #91 üzenetére

    Azért írtam, h. akinek ilyen becsípődése lenne. Dupla-tripla sebességű hardver, lehet vele jáccani, a másikkal nem lehet.
    Tudom, és éppen ez a borzasztó, h kilencvenvalahány %-ban netezni veszik ezeket a 4-800k-s masinákat.

    Az alaptézis, amit sztem mindenkinek szem előtt kellene tartania, h. a lehető legkevesebbet adjunk ezeknek a mammutcégeknek a kezébe, a lehető legkevesebb zsírt, vért, verejtéket húzzák le rólunk.

    A jobb kijelző fontos, mert azt bámulod egyfolytában. Persze maximálisan tisztelendő a "már elegendően jó" vezérelv figyelembe vétele. Ez lenne a második alaptézis.

    Tehát ezt kellene megvalósítani: egyéni preferenciákat belesúlyozva, már elegendően jót, legolcsóbban.
    A pofátlan túlárazókat, márkafelfújó vicc cégeket messziről elkerülni.

    Ezért mondom, h a 300k-s MSI kétszer jobb vétel, hiszen kétszer időtállóbb az elvárt felhasználásra (netezés). És erre nyilván fele ennyiből is lehetne gépet venni, de ha fontos a méret, a súly, a jó üzemidő, design, +némileg időtálló teljesítmény akkor az ennyibe kerül.
    Persze az elegendően jó relatív. Tárhelyből pl. 128GB nekem telefonba sem elég (256-os kártyát használok), notebookba 1TB lenne már elfogadható. Neked, ha csak netezel akkor a 64GB is elég.

    De mindenből duplát ugyanannyiért az elég egyértelmű döntés. Üzemidőben kicsit az Apple is kamuzik, az MSI esetleg jobban, na bumm. Akárhogy nézem, sem a 2017-es, sem a 2019-es Airnek nincs létjogosultsága (az előbbi alapparadigmákat figyelembe véve).
    Ettől függetlenül százmilliószámra veszik fele ár/teljesítménnyel, mert a vásárlóbázisnak olcsó, és tökmindegy eppölalegjobb hadd jöjjön.

    SidCorky: 5-6 perc alatt telepítek windowst. Ha nagyon kell, 3k egy legális kulcs hozzá (nekem nem kell).

Új hozzászólás Aktív témák