Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Syl #2 üzenetére

    Ezt én sem értem. Gondolom egy ATM-en a kommunikációs portok csak jól lezárt részen vannak és szintén gondolom, hogy ha az ajtót felnyitják, akkor azt naplózza és jelzést küld a központnak is, ami azonnal ki is vizsgálnak a helyszínen, ha nem tervezett nyitás volt. Ergo: volt belsős kapcsolatuk.

    Nem láttam még ilyet, de arra tippelek, hogy nincsenek külön ajtóval védve a portok a gépen belül, vagyis amikor feltöltik a pénzt, akkor hozzáférhetnek ezekhez. Azt meg jól ismerjük, hogy mennyire megbízhatóak az örző-védő és pénzszállító cégek egyes alkalmazottai.

    Úgy gondolom hogy a legtöbb ATM egyszerűen elavult konstrukció, rengeteg logikai, hardveres és szoftveres sebezhetőséggel és mivel a bankok a merevségükről hírhedtek, így valószínűleg akkor sem lépnek, ha egy ezekkel foglalkozó alkalmazott rámutat a biztonsági résekre.

    Nem kellene halogatni folyamatosan az átállást a készpénzről. Meg kell lépni. Az is rengeteg veszélyt rejt, de akkor legalább csak arra kellene koncentrálni, ahelyett hogy több harcmezőn csatáznak a bűnözőkkel. Sokszor amúgy is az ATM-ek teszik lehetővé, hogy kivegyék és eltüntessék a digitálisan ellopott pénzt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz emelhu #6 üzenetére

    Ha ez történne ma, az átlagember akkor is ugyanakkora bajban lenne, mert jellemzően most se tart a többség százezreket a párna alatt és a fizetést is számlára utalják. Szóval ilyen esetben nem lenne különbség a mai vegyes és a jövőbeni készpénz nélküli világban.

    Arra meg vannak és lesznek megoldások, szoftverek, védelmek hogy kövesd, kontrolláld a számládon a tranzakciókat. (persze ma még nem ideális a bankok, kártyák védelme se, de hamar összekapnák magukat, mert hamar elmennének az ügyfelek tőlük, ha elavult technológiával dolgoznának)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák