Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz ak76 #121 üzenetére

    "A hibákat feltáró szakember NEM EGYENLŐ az otthon hobby hekkelgető pattanásos kiskamasszal,"
    Szerintem ezt senki sem állította. Az a baj, hogy az etikus hacker elnevezést a szakma kisajátította magának, és utóbbira nem maradt megfelelő elnevezés.
    És ami a lényeg: nyilván nem kell arra buzdítani a scriptkiddie-ket, hogy essenek neki a rendszereknek, és törögessenek, de aki szakmai érdeklődésből vagy véletlen folytán ráakad valamire, ugyan ne vessük már az oroszlánok közé, mert nincs OKJ-s etikus hacker vizsgája vagy nem tagja az etikus hacker szakszervezetnek vagy miakutyafülének. Ha valami hibát talál, akkor arra viszont buzdítani kell, hogy ezt akkor már jelentse be. (nyilván nem az indexnek).

    És a mostani esetnél, amikor a belső tesztelés láthatóan elmaradt vagy csődöt mondott, akkor ne az legyen, hogy mindenki hátrateszi a kezét, hogy én aztán nem nyúlok hozzá, mert én hiper-szuper-extra-mega etikus etikus etikus hacker vagyok, és nem szabad (értsd: nem fizettek érte). Igenis szükség van az otthon próbálkozgató tinikre IS, hogy meglegyen az utánpótlás, mert ha nem riasztják el a hasonló meghurcolások, akkor belőlük lehet a következő generiáció etikus hackere.
    Tudom, hogy a szakma védelme miatt szükség van az elitista hozzáállásra, "mindenki, aki nem mi vagyunk, szálljon le a rendszerekről", de némi józan ész is beleférhetne.

  • bunfi

    őstag

    válasz ak76 #121 üzenetére

    előbbi, vállalati policyk által szigorúan meghatározott szabályok alapján,megbízásos szerződéssel,a tevékenységi kőr pontos meghatározása után kaphat jogosultságot a rendszer ellenőrzésére,a hibák feltárására,és csak azokra

    Kiválóan leírtad, hogy miért csökkent ezeknek a vizsgálatoknak a hatékonysága, a kiállított tanúsítványok értéke ilyen drasztikusan az elmúlt években. Mert a "szakemberek" egyre nagyobb része képtelen out-of-the box gondolkodni. Végigmennek a kis checklistjeinek és pá.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák