Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz moma #41 üzenetére

    mplayert vagy vlc-t,

    Hát a vlc hulladék, az mplayer meg értelmetlen windows -on. Linux -on persze ez utóbbi a leghasználhatóbb.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Vargnatt

    tag

    válasz moma #41 üzenetére

    Hát, ebbe a tévedésbe én is beleestem anno. Winen videóhoz ált. a Windows frontend for MPlayer-t használtam, és imádtam, hogy mindent lejátszik, van egy szimpla kezelőfelülete, meg görgővel lehet hangerőt állítani stb. Linuxon meg kiderült, hogy a mezei MPlayer egy csupasz videóablak, gomb nélkül, csak billentyűvel vezérelve. A ráépülő lejátszók egy fokkal jobbak, de valahogy egyik se jött be nekem annyira, mint a wines verzió.

    VLC-ben Linuxon képtelen voltam beállítani, hogy ne külön ablakban nyíljon meg a videóablak, hanem a kezelőfelületben, ahogy Win alatt is. Meg lassabb is. Meg fullscreenen nem működik a görgős hangerő, plusz az előbújó kezelőgombok se jelennek meg.

    Operára is azt hittem, hogy ugyanolyan szuper lesz, mint Win alatt. Ehhez képest Linuxon lassú, nehézkes, fölzabálja a ram-ot és a procit is (sok ablaknál legalábbis), és van, hogy még bezárás után se pucolja ki magát a memóriából, úgy kell kilődözni. És még GUI megjelenítésben is vannak kisebb-nagyobb szépséghibák.

    "az ilyen alap progik közül csak a zene lejátszó lesz más"

    Hát, "csak". Csak nincs Winamp, nincs JetAudio stb. Nem találtam még olyan lejátszót Linuxra, amelyikben pl. a Shoutcast rádiók között ugyanolyan kényelmesen lehetne keresgélni (plusz a jobb adókat elmenteni), mint Winampban. Illetve az Amarok majdnem jó lenne erre a célra, csakhogy a legújabb változatból kivették licencelési okokra hivatkozva. Hurrá.

    Jelenleg a Listen-t tartom még elfogadható zenehallgatási alternatívának (bár a Shoutcast ebben sem működik nálam), de azzal meg nem tudok a Dolphin környezeti menüből több számot küldeni a Listen felé, mert akkor számonként nyit egy új Listen-ablakot. Csak a belső filekezelőjéből megy a dolog. Röhej.

    Szóval ilyen, és ehhez hasonló tapasztalatok miatt érzem még mindig azt, hogy nem egészen érett meg még az idő a Linuxra váltásra (legalábbis számomra). Mondjuk még ezen problémák (plusz a Kubuntu lassúsága, bugossága stb.) mellett is szeretem használni, de azért jobb volna, ha nem kéne ilyen idegesítő hiányosságokkal szívni.

    Lehet leharapni a fejem, de én így érzem, sorry. Tényleg igaz, hogy nem a Linuxot megtanulni nehéz, hanem a Windows-t elfelejteni...

    A FF meg az OpenOffice tényleg hasonlóan jó, eddig oké. TBird-öt nem használtam, azt nem tudom.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák