Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz BoC1ka #13 üzenetére

    Tetszik, nem tetszik, ma már egy effektíve sima lejátszóért sok ez a pénz. Pláne ekkora háttértárral és körítéssel. Jó dolog az iPod, de ennyit akkor se ér, akár van konkurense, akár nincs. Ennyi erővel akkor kerülhetne félmillióba is, és akkor már a "jobb" Astell&Kern, meg egyéb féljó/sznob cuccokkal kelhetne versenyre.
    Nem azért nem éri meg, nem attól lesz jó vagy épp rossz, mert Apple. Attól viszont még nem feltétlenül lesz jó/jobb, mert drága. Sőt, a nagyon drága műszaki cikkek gyakran egész bénák műszakilag (lásd pl. Vertu), mert a belbecsre egyáltalán nem, vagy csak egy kicsit adnak, és majdnem minden "fejlesztés" az eszköz külsejére megy - és ez a fejlesztés többnyire aranyat, titánt, krokodilbőrt vagy épp briliánsokat takar.
    Ha kiemelkedő lenne a hangminősége és a szolgáltatásai (itt most elsősorban nem az iTunes-ra gondolok), akkor akár még olcsónak is lehetne nevezni, de nem erről van szó.

    A 20 ezer egy kicsit tényleg kevés (először 30-40 ezret akartam írni, de amikor végiggondoltam, hogy ez "csak" 16 giga, akkor inkább lefelé módosítottam), de 30k-ért már vállalható tableteket lehet kapni (persze annyiért még nem 16 GB ROM-mal, és végképp nem alma-logóval), amik nem kevéssel több szolgáltatást nyújtanak, és nem feltétlenül szólnak sokkal rosszabbul egy normális füles/fejes társaságában, mint egy ilyen iPod. Ha a 64 gigás kisker ára lenne 80 ezer, akkor még azt mondom, hogy csak-csak elmegy, de a háttértár itt annak pontosan a negyede.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Maegoss

    tag

    válasz BoC1ka #16 üzenetére

    Itt az időtállóság a lényeg: 2014-ben nem kellene egy kvázi két éves hadvert (A5) beletenni a jelenlegi iPod Touch-ba, ha van újabb (A6,A7). Már az iOS7 is érezhetően lassabb az iPhone 4S-en mint az iOS6, az iOS8 pedig valószínűleg még lassabb lesz. Lehet, hogy előbb-utóbb megjelennek az olyan grafika igényes játékok, amik minimum iPhone 5 hardvert (A6) kérnek.

    Szerk: mivel az új iPhone-nal jön az új chip (valószínűleg A8), ezért minimum egy A6, de leginkább egy A7 chipet bele kellene tenni a következő iPod Touch generációba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák