Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz derive #24 üzenetére

    Nekem speciel nincs gondom a telemetriával, ez is csak a windows fejlesztésében segít, az persze fontos hogy független szervezetek is tudják ellenőrizni azt, hogy telemetria címen egy adott gépről mi is jut el az MS-hez, ha ez megvan akkor felőlem nyugodtan.

    Most külön nem említettem az adatforgalmas netet használókat az egy külön játszma.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz derive #27 üzenetére

    Bocs, szerintem alap új hozzászólást akartam írni, az update-n is csiszoltak - csökkentették a fizikai méretét az egy adott gépre letöltendő adatmennyiségnek.
    Az is tény hogy még meg sem jelent a CREATORS UPDATE de már van hozzá pár update, fene érti. Szerintem az is jó lenne, ha a windows defender sem az windows update-n kapná a frissítést hanem önállóan, de az edge meg a hasonló cuccok is.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz RockFonok #40 üzenetére

    NEM! (nem túl hozzárétő gondolatsort osztottál meg de annyit azért érdemes megemlíteni, hogy a windows 10 kvázi "utolsó" windows ez azt jelenti hogy nem a megjelenése után 3 évvel jön a win 11 majd 3 évre erre win 12 hanem. Hanem kb. félévente kijön egy újabb kicsit okosított verzió, majd egy fél év múlva egy újabb azaz sűrűbben de kisebb mértékben lesznek változások. NADE ami miatt belekezdtem eme hosszú gondolatsorba. Nem árt ezeket a félévente megjelenő "kicsit módosított újabb" verziókat tiszta telepítéssel feltenni mert anomáliák felléphetnek ezen frissítés után, de nem szükségszerű minél lelakottabb, programokkal zsúfoltabb egy rendszer annál több a hibalehetőség. )

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz joghurt #45 üzenetére

    Igen, lenyúlták ez a módszert, persze előnye hogy ezentúl a korábbi win 10-es buildeket sokkal rövidebb ideig támogatják. Szerintem ezzel nincs is gond. Egyszerűen vicc hogy van aki - puszta megszokásból - a 16 éve megjelent xp-t használja pedig a hardvere simán vinné a 10-eset

    (#44) RockFonok

    A win 10-et ezekkel teszteltem már - a FIFA, Witcher 3 eredeti a többi nem:
    - Dying light enhanced magyaritva
    - Borderlands GOTY magyaritva
    - FIFA 17
    - Battlefield 3 magyaritva
    - Crysis GOG-os magyaritva
    - Bioshock remastered -magyarítva
    - Metro 2033 redux -magyaritva
    - Stronghold, Stronghold Crusader HD
    - Max Payne 3 magyaritva
    - Call of Juarez Gunslinger - magyaritva
    - Wargame european escalation

    Megy persze pár mait is Far cry Primal , Shadow warrior 2,DOOM 2016

    Mind simán ment, nincs ezzel a gond a Stronghold sem egy mai darab akár hd akár nem

  • Cs1csó

    félisten

    válasz joghurt #56 üzenetére

    Igaz, bár nálam a 10 éves notin csak azért maradt a win 7 mert egy fontos dolog nem működik. Talán már linux lenne amúgy is rajta csak netezésre van. A probléma azokkal van akik ugye pár éves gépüket is még xp-vel használják mert az jó.

  • Cs1csó

    félisten

    (#58) joghurt (B) (#59) bambano
    (/B)

    Ezek természtesen külön kategória de ezek általában "munka" kategória vagy otthoni munkaállomás vagy munkahelyi géparzenál ami természtesen más tészta, olyan programok mennek rajtuk amiket akár több mint 10 éve írtak stb.

    Ismerek egy nyomdagépet - szitázó gép - amint ha jól tudom win 2000 van ha jó láttam. Vagy egy kis cég - akár egyemberes - de sajnos a nagy cégek is sóherek - simán elvannak ezekkel a régi szoftverekkel régi hardverekkel persz az már érdekes ha végleg behalnak ezek a régi gépek és mondjuk i3-asokat vesznek FHD laposmonitorokkal akár - talán túlzás SSD-kkel stb. arra már egy xp vagy millenium már nem egészséges tehát akkor kell írni - venni - pl. egy új könyvelő programot.

    DE egy otthoni usert ha fut szépen az új rendszer és nincs hardver- szofter ütközés akkor nem feltétlen menthető álláspont.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz RockFonok #62 üzenetére

    Nem hiszem, hogy röccenésmentes lesz a játékélmény, de végülis ki kell próbálni, ez olyan mikor valaki azt kérdezi futni fog e a gépén egy adott program, tegye fel és látni fogja, és ez még akkor is jobb ha esetleg nem fut mert legalább TUTIBIZTOSAN tudni fogja, hogy nem nem csak bemondás alapján és esetleg ezzel megfosztja magát egy adott program használatától ami amúgy simán futna az adott gépen.

    Amúgy milyen gépre milyen rendszerre menne a virtuabox?

  • Cs1csó

    félisten

    (#64) RockFonok

    A virtuálizáció proci igénye dolog egy i3-as kevés ehhez, inkább i7-es, egy SSD is javítana a rendszeren, és 16 GB ram sem feltétlen árt. Vidikari? Vagy IGP-vel tolnád?
    Persze ha régebbi játék akkor nembiztos, hogy lenne gond ha igen akkor simán amiatt hogy egyszerűen nem fogja szeretni a játék az virtualizációt és kész.

    (#65) fordfairlane

    Ebben a témában is túlságosan szerteágazóak az igények, pl. ha adatkorlátos netem telemetriára menne el lehet elpukkanna az agyam, de normál korlátlan net mellet kb. mindegy. Ami fontos és szerintem ez a legfontosabb: tudjuk azt hogy miről mit fog küldeni, ennek a folyamatos ellenőrzésére valami civil szervezetet tudok csak elképzelni, és azt is jó lenne láthatóvá tenni, hogy ebből konkrétan milyen eredményeket érnek el.
    Például: egy víruskergető progi - egy media lejátszó progi - win 10 - együtt és bekövetkezik az apokalipszis a delikvens gépén erre megy a jelentés és az MS tájékoztatja az érintett cégeket hogy baj van ha ez a két program win 10-en talákozik oldjuk meg jön rá egy hibajavítás és kész.

    Amúgy pont ezeknek a beépített hibajelentő szolgáltatásoknak, nyílvánosabbá tett insiderkedésnek köszönhető hogy a legfrissebben megjelent wines oprendszert is szinte röccenésmentesen lehet használni.
    Anno az xp talán csak a 2-es service pack-tól vált használhatóvá a vista sp1-el már nagyon stabil volt a win 7 pedig megjelenésekor már hozta a vista sp1 stabilitásszintjét és most a win 10-nek a legelső megjelent buildje is atomstabil volt nálam. Hibajelentést szinte minden program próbál küldeni vagy akár el is küldi hiszen ez nagy segítség lehet a fejlesztőknek.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz fordfairlane #69 üzenetére

    az "igények" alatt azt értettem hogy valaki a személyes adatait anonimitását félti, van aki a drága adatkeretét, van aki nem akarja hogy játék alatt lassuljon a gépe "mert épp adatot küld" vagy csak fogja a sávszélt, pörgesse a procit feleslegesen az én villanyszámlám kárára stb. erre értettem. Arra is kitértem hogy ameddig transzparens módon nem tisztázott, ellenőrzött hogy kinek, miről, mit és ezt milyen a gép, hálózat erőforrásait lefoglalva milyen gyakran stb. addig engem is zavar, bár engem kevésbé, én már beleörödtem, hogy gugli ms fészbukk tud rólam pár dolgot.

    Kellene erről is valami reklámkampány stb. hiteles szereplőkkel stb. Pl. valaki fél egy kínai telefontól mert mondjuk azt mondja gagyi stb. aztán megnéz egy filmet arról, hogy milyen professzionális körülmények között gyártják és változtat a véleményén. Vagy akár egy "sajátmárkás" bármilyen termék pl. valamilyen élelmiszerről megtudjuk hogy milyen minőségbiztosítási feltételeknek felel meg, honnan származik stb. ezek mint segítenek az elfogadásban. De erről semmi csak, hogy van telemetria amit nem lehet végleg kiakapcsolni csak, hogy minimális legyen az adatküldés mennyisége és kész.
    Pl. a gugli böngészőben is ki lehet kapcsolni - a használnai statisztikák hibajelentések elküldése opciót ott elméletileg teljesen de nem mindig - pl. telepítés után - kapcsolom ki, egyszerűen úgy érzem, hogy ennyi belefér, hogy használom a böngészőjüket és a felhőtárhelyükön szinkronizálom az adataimat. Ez valahol olyan hogy egy nagyon fontos filmet nem csak nCore-ról töltem le, hanem megnézem a moziban is. De természtesen nálam is van határ - ublock origint használok és vastagon xarok bármelyik oldalra amelyiknek nem tetszik ha emiatt szűnik meg akkor ennyi, van elég honlap a weben. Volt, hogy leültem egy reklámblokkoló nélküli gép elé és azt hittem káprázik, jojózik a szemem sok szemét miatt ami rámömlött a képernyőről, sajnos ezt nem tudom tolerálni.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz RockFonok #76 üzenetére

    Szia, már nem is volt tiszta, hogy mi is volt az alap probléma ami miatt virtualbox kell, úgyhogy visszalapoztam. Szerintem futnia kellen win 10-en az euro truck simulator 2-nek simán normál telepítés mellett is.
    - ugyanúgy telepítetted mint korábban amikor futott? - esetleg nézd meg hogy a vírusítód nem tette karanténba valamelyik elemét
    - az igp-d driverét próbáld frissíteni - driver easy free program talán segít találni frisseb drivert, simán elég a free verzió max lassabban tölt le de ez pár megás fájloknál nem tétel

    - LEGFONTOSABB: Próbáld meg WINDOWS 7 KOMPATIBILITÁSI MÓDBAN futtatni a játékot - a játékot indító exe fájlon vagy parancsikonon kattints JOBB EGÉR gombbal és felül a KOMPATIBILITÁSI PROBLÉMÁK MEGOLDÁSA - (vagy ilyesmi most nem win 10 előtt vagyok)
    VAGY ugyanitt a parancsikonon jobb klikk TULAJDONSÁGOK - KOMPATIBILITÁS - FUTTATÁS A KÖVETKEZŐ KOMPATIBILITÁSI MÓDBAN és itt válaszd ki a win 7-et, akár érdemes ESETLEG rendszergazdai jogokat is adni, de kezdésnek a kompatibilitással próbálkozz.

    - c++at is tedd fel 2005-2008-2012-2013-2015,
    - futtass egy directx runtime installert
    Ez a játék egyáltalán nem régi tehát simán kellene futni a gépeden - akár igp-vel is - talán - de egy videókártya nem ártana.

    a gepigeny.hu-n is volt akinek nem ment de más írta hogy win 10-en tolja egy notin a játékot. úgyhogy szerintem is mennie kellene.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz #79335424 #78 üzenetére

    :C

    Van egy ismerősöm ő is kamionozik, a fészen úgy szoktam látni, hogy épp hol van hogy: "köcsög franciák, b.zi németek, paraszt spanyolok stb. és akkor lehet tudni épp hol jár. Már gondoltam rá hogy bekérezkedem mellé egy ilyen útra. Már ott tartok, várom a legújabb posztját ami mindig valami hasonló hülyeség.

Új hozzászólás Aktív témák