Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz hadm #2 üzenetére

    Mindig előkerül, hogy lehet-e egy open/closed/akarmi/*/ xml formátum bármi is, ha összességében nem xml?

    Ami nem xml, az nem lehet nyílt xml sem. Részletkérdésként felmerülhet még, hogy lehet-e nyílt szabvány, aminek de jure nem létezhet nyílt implementációja?

    Az openxml, azonkívül hogy az ms lobbiérdekeinek fényes bizonyítéka, gyakorlatilag semmi más.

    ui. az utóbbi napokban rákényszerültem az ooo használatára... hogyismondjam, kicsit elhamarkodottnak tűnik a bevezetését erőltetni...

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz moonman #47 üzenetére

    mert olyan adattípus(oka)t használ, ami nincs az xml-ben, pl. bitvektor.

    #49: azért nem létezhet nyílt implementációja, mert olyan hivatkozások vannak benne, amiket nem lehet nyíltan implementálni, pl. régi wordökkel való kompatibilitás meg társai.

    A Szabad Szoftver Intézetnek volt erről egy hosszabb elemzése, lásd ott.

    #51: azért, mert ha holnaptól az ms nem hajlandó támogatni mondjuk a régebbi wordos formátumot, akkor mi az esélyed rá, hogy egy újabb architektúrán megoldd a régi wordos cuccaid kezelését? Ha publikus a forrás, akkor végszükség esetére mindig megmarad az a lehetőség, hogy megírod magad a szükséges programot.

    Mondjuk ehhez egyszerűbb lenne az interfészeket pontosan definiálni, nekem ez a vesszőparipám, nem a szabad szoftver. Az ms mostani támogatottsága a ló egyik oldala, ha a szabad szoftvert kezdik el ilyen szinten nyomni, akkor az a ló másik oldala. A lóra kellene már felülni végre, ami az én olvasatomban azt jelenti, hogy teremtsen a kormány tiszta, egyenlő, átlátható feltételeket és mindenki induljon olyan cumóval, amivel akar (úgyis a szabad cuccok nyernének, de ez most egy másik téma:) ). Ms vendorlocikből ooo vendorlockinbe átmenni ugyanaz a tévedés.

    #55: ha office cucc esik be, akkor abiwordot, gnumericet. ppt miatt voltam kénytelen felrakni 3.2.1-es ooo-t, hát mit mondjak... Hogy egy debian csomagban miért olyan program van, ami redhatos csomagnak tűnik... meg fel lehet rakni úgy a magyar debianizált ooo-t, hogy elszáll, mint ólajtó... ha összeomló rendszerre van szükségem, rakok fel ms officet:)

    tőlem kifelé menő cuccok meg szigorúan latexből generált pdf-ben,. Naaaagyon sok előnye van.

    #57: miért, mire nem jó a tex? doksit írni sokkal jobb, mint bármelyik office (openoffice included), prezentációt írni jobb, a számolótábla dolgot kell mással megoldani, de arra meg jó a gnumeric. Eleve ott indul a dolog, hogy amikor beírom, hogy gnumeric, nem indul el a fél világból összegereblyézett jáva kód, hanem csak az, amire utasítottam...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hadm #62 üzenetére

    fejlettebb országokban van egy olyan mánia, hogy amikor adatot archiválnak, akkor azt *kompletten* archiválják, vagyis magát az adatot, meg a beolvasásához szükséges hardver és szoftver elemeket is biztonsági tartalékolással. tehát ibm xt-t, dos 3.11-et és mondjuk wordperfectet is elcsomagolnak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sh4d0w #60 üzenetére

    höhö, az élet, a világmindenség, Bambanő életkora, meg minden: 42:P
    jobban belegondolva 20 éve texelek...

    #59: ki hogy gondol rá. én pl. akartam számlákat gyártani, kimutatásokat, stb. nem volt nagy durranás megnézni és alkalmazni egy-két xls, doc meg pdf gyártásra alkalmas jáva könyvtárat, de valahogy a vége mindig az lett, hogy nem működött rendesen. Úgy nem adhatok ki egy 30 tabos xls-t a kezemből, hogy minden tabon előtte végig kell kattogtatni, hogy az excel álljon be automatikusan a megfelelő oszlopszélességre csak azért, mert az erre szolgáló metódust hiába hívod meg, nem végzi el a munkáját. Úgyhogy volt erős próbálkozás a részemről, de végül mindig latex lett a vége, mert az működik.

    de mindegy, én nem akartam állítást tenni mások irodai szokására.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #61666560 #82 üzenetére

    az openofficenek nem kis része volt abban, hogy most már legalább a formátumok publikusak ms-nél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák