Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    Én (is) azt hiszem, inkább a Microsoft-féle szerződések fájhatnak, főleg pénzügyileg (meg korrupció az, amiből minket kihagynak ;] ). Ebben van is valami, gondolom, nem semmi pénzt lehetne megspórolni, ha a közszféra átállna, mondjuk, OpenOffice-ra. De gondolom, az sem annyi, hogy innentől ingyé' van az operációs rendszer meg az ilyenolyan-Office stb, a támogatásért ekkor is fizetni kellene a fejlesztőnek, nem? Ettől kezdve meg közbe-szerzésnek hívják a dolgot, és ebből majd másnak (esetleg ugyanazoknak) esnek le pofátlanul nagy-nagy lóvék.

    Maga a kezdeményezés amúgy szépen hangzik, ha csak a kompatibilitási problémákra gondolok. A mi gépeinken lévő Office asszem, nem kezeli az odf stb. doksikat. docx, pptx, xlsx-et meg azért nem, mert állambácsi nem vette meg a peccset. Sztem még nem is hallottak róla az infós főfőfőosztályon

    De azért remélem, nem "csak úgy", huszáros magyar módra mondják fel a MS-szerződéseket, hogy még az is pénzbe kerüljön, esetleg még többe...

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz moonman #16 üzenetére

    Lehet, hülye kérdés, de ingyenes cégeknek is? Mert az oké, hogy nekem személy szerint az... Az itteni rendszergazda mondta kérdésemre, hogy valami licenszgondja van. Szerintem inkább az lehet, hogy ő is tudja, mi kéne, de nem telepítheti, mert megkúrelik fentről olyanok, akik nem értenek hozzá. Van itt Win2k meg IE6 is; oké, hogy a belső hálón elmegy, de olyan gépen, ami a neten lóg, és sok-sok, ilyen-olyan szakértelmű ember használja...

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

Új hozzászólás Aktív témák