Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz moonman #47 üzenetére

    mert olyan adattípus(oka)t használ, ami nincs az xml-ben, pl. bitvektor.

    #49: azért nem létezhet nyílt implementációja, mert olyan hivatkozások vannak benne, amiket nem lehet nyíltan implementálni, pl. régi wordökkel való kompatibilitás meg társai.

    A Szabad Szoftver Intézetnek volt erről egy hosszabb elemzése, lásd ott.

    #51: azért, mert ha holnaptól az ms nem hajlandó támogatni mondjuk a régebbi wordos formátumot, akkor mi az esélyed rá, hogy egy újabb architektúrán megoldd a régi wordos cuccaid kezelését? Ha publikus a forrás, akkor végszükség esetére mindig megmarad az a lehetőség, hogy megírod magad a szükséges programot.

    Mondjuk ehhez egyszerűbb lenne az interfészeket pontosan definiálni, nekem ez a vesszőparipám, nem a szabad szoftver. Az ms mostani támogatottsága a ló egyik oldala, ha a szabad szoftvert kezdik el ilyen szinten nyomni, akkor az a ló másik oldala. A lóra kellene már felülni végre, ami az én olvasatomban azt jelenti, hogy teremtsen a kormány tiszta, egyenlő, átlátható feltételeket és mindenki induljon olyan cumóval, amivel akar (úgyis a szabad cuccok nyernének, de ez most egy másik téma:) ). Ms vendorlocikből ooo vendorlockinbe átmenni ugyanaz a tévedés.

    #55: ha office cucc esik be, akkor abiwordot, gnumericet. ppt miatt voltam kénytelen felrakni 3.2.1-es ooo-t, hát mit mondjak... Hogy egy debian csomagban miért olyan program van, ami redhatos csomagnak tűnik... meg fel lehet rakni úgy a magyar debianizált ooo-t, hogy elszáll, mint ólajtó... ha összeomló rendszerre van szükségem, rakok fel ms officet:)

    tőlem kifelé menő cuccok meg szigorúan latexből generált pdf-ben,. Naaaagyon sok előnye van.

    #57: miért, mire nem jó a tex? doksit írni sokkal jobb, mint bármelyik office (openoffice included), prezentációt írni jobb, a számolótábla dolgot kell mással megoldani, de arra meg jó a gnumeric. Eleve ott indul a dolog, hogy amikor beírom, hogy gnumeric, nem indul el a fél világból összegereblyézett jáva kód, hanem csak az, amire utasítottam...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák