Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz Syl #29 üzenetére

    Oké, ha így van beállítva a telefon, épp erre írtam, hogy az user dönti el, hogy felkerül-e, avagy sem. De felkerül, mert xarik rá, utána meg megy a hiszti, meg az üldözési mánia...
    Ugye megetették a néppel, mint csodálatos feature-t, meg milyen jó az, hogy tudod majd, hol készült a fotó, stb., tudják majd a haverok, merre csapattál...

    Elég csak nyáron, ha hallgatod akármelyik rádióban mondjuk a kívánságműsort. Minden 10 betelefonáló közül 9 azt rikácsolja a telefonba, hogy "...most utazunk Horvátországba, Görögországba, Balatonra, Kiskikericstökömjenőre a nagyihoz...." egyszerűen kényszert éreznek rá, hogy tudassák a világgal, hogy igen, Ők most ide és ide és oda meg oda mennek,. és itt lesznek, meg ott lesznek... érthetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • azopi74

    addikt

    válasz Syl #29 üzenetére

    "- az öt éve lebontott kendergyár látszik még mindig a térképükön"

    Kendergyár? Az meg mi? :)

  • robi212

    tag

    válasz Syl #35 üzenetére

    Nem 100%-osan a témába, inkább a gondolatkörbe illik, de meg vagyok győződve róla, hogy ezek a cégek (Google, FB, Microsoft, stb.) azért nőhettek ekkorára, hogy minél több emberhez eljussanak, és az a minél több ember minél jobban legyen monitorozható.
    Más kérdés az, hogy azt a rengeteg információt fel is kell (vagyis inkább kéne) dolgozni, amit begyűjtenek rólunk. Még ha írnak rá gyönyörű algoritmusok százait, az akkor is csak egy adathalmaz lesz, amit humanoidokkal kell feldolgoztatni, mert egy gép nem lát összefüggést a reggeli híg k@ki és a tegnap beb@szcsiztam között.
    Szűrni kéne, feldolgozni a rengeteg adatot, de az óriási erőforrás, szerintem ez viszont még bőven gyerekcipőben jár (és fog is sokáig) ahhoz, hogy ez félelemre adjon okot.

    Valaki írta az átlag user-t: ő nagy ívben tesz arra, hogy mit fogad el egy FB, vagy google regivel. Plusz, ha valaki ezeket akarja (mert trendi, vagy mert pl. ez a munkája) használni, akkor ő meg is feszülhet, akkor is el kell fogadnia. Ördögi kör.
    De offline meg már sucks :D

    Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

Új hozzászólás Aktív témák