Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trafoka

    tag

    válasz robi212 #36 üzenetére

    Azzal nem feltétlenül értek egyet, hogy kifejezetten azért nőttek ekkorára ezek a cégek, hogy rengeteg embert monitorozhassanak, szerintem ez inkább a nagyra növés mellékterméke. Bár egy bizonyos idő utány nyilván tudatos lett, de nem ez volt a kiváltó ok. A végeredény szempontjából úgyis teljesen mindegy... Viszont az, hogy ezek a személy/cselekvés analizáló algoritmusok gyerekcipőben járnának azt kétlem. Az, amit mi látunk a technológiából egy nagyon kis rész. Pl. valszeg az FBI és hasonló szervezetek jóval komolyabb technológiával rendelkezenk ezen a téren, de erre egy átlagembernek soha nem lesz rálátása. Ez az egész internetes egyénmegfigyelésesdi egy annyira újkeletű dolog mind a felhasználók, mind a szervezetek részére, hogy nincs rá egyik félnek sem kialakult reakciója. Ez az embereket érinti hátrányosan, mert a legtöbbjük tisztában sincs azzal hogy ilyen egyáltalán van. Az AVG ezen terméke jelen formában inkább figyelefelkeltésre jó ezen emberek számára, bár azt kétlem hogy a megfelelő tömegekhez eljutna. Az egyetlenegy hatékony(abb) mód szerintem az lenne, ha az emberek értenék is azt amit csinálnak. Viszont arra hogy tudatosabb felhasználóvá váljanak szerintem még egy generációt várni kell, addigra lesz a most internetbe belenőtt generációnak olyan mértékű "veleszületett" rálátása a dolgokra hogy ezt az általános tudást át tudják adni az utódaiknak. Az a tini misszpicsa, akinek ma 11154312 ismerőse van, és azt is megosztja hogy milyet szart reggel, 10 év múlva már nagy valószínűséggel nem ezt fogja csinálni, "benő a feje lágya". Persze ez általánosítás, ma is vannak tudatos felhasználók, és később is leszenk balfaszok, de ezen ez nem változtat semmit.

Új hozzászólás Aktív témák