Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Jó ez a kis kütymüty, tetszik. De várom már azt az érát, amikor a notik nem alulról szívják a levegőt, mert ha ezt egy pokrócra leteszem a parkban, amolyan kényelmesen fölé hasalva, vagy vonaton a combjaimra rakom, a szellőzésnek kampeca, ha jól sejtem. Mint megannyi mai notinál. Miért kell ezt így, miért nem tudnak szívni zsanér környékén, billentyű felett és kifújni oldalt, nem tudom. A Core2-es Fujim 2007-ből tudott a billentyűzet egészén át beszívni luftot és oldalt kiengedni. Ölbe, ágyon (ágyneműn), bármint ugyanúgy ment tovább, nem volt a "meg akarok főni" effekt, mint az alul szívóknál.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #16820480 #63 üzenetére

    +1

    Nekem spec amúgysem menne a wifi router a jövôben, kábel minden szobába, amik padláson összefutnak egy vezetékes router-be és kész. Napközben Wifi, ne legyünk a telóinkkal ôsemberek, de éjszaka "rádiócsend" és Faraday kalitka. :)) ;] Persze nem társasházban, ahol huszon másik router wifije szórja be 24 órában hab testem..

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    Cégben (multi) wifi van, gyönyörûen hitelesít a belsô hálózat mindenkit - és vág le minden egyebet. Kábel is lóg az asztalokon, árván. Senki nem használja ôket, mert bár a vékony laposon a leesô állú gigabit ethernet adott, macera bedugdosgatni naponta 10x, ahogy meetingrôl helyünkre, majd újabb meetingre rohanunk.

    Interfészre nálam 1x USB2 és 1x USB3 van. A kettes tökéletes az egérnek, tapipadnál jobb, billentyûje meg a sajátja (de van kolléga, aki a kis adóvevôt dugja ide és nagy bill + egér rádiós kombóval tolja).

    Az USB3-at sztem még soha nem használtam.

    A Type-C-t sem, pedig PD-s (gyári töltôje mégis dedikált portos még).

    Szerintem engedjétek el a portok témáját és kezdjük el ütni a gyártókat kollektíven, miért alul szív minden szerencsétlen laptop :W

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Tigerclaw #93 üzenetére

    Kérhető Type-C-s dokkoló IT-n, de nem szokott senki. Se pendrive-ozás nem divat, se semmi ilyen. Amúgy otthonra hasznos lenne, valóban, de a cégben kb. mindenki csak egeret és bill-t dug rá így vagy úgy, külső moncsi meg HDMI-n.

    Amúgy most látom a sajátom elnézve, 2x USB3 van, USB2 nincs is. Viszont DP sincs. De utóbbi nem is kell, a Type-C kimenet tudja a DP ALT mode-ot, dokkoló és/vagy konverter megoldja.

    Egy korábbi privát használatú gamer laptopnál volt az, hogy Intel és Nvidia GPU-k voltak benne, az Intel miatt HDMI 1.4b volt a kimenet maximuma, hiába tudta a 1050Ti a 2.0-át, viszont Type-C tudta a DP alternate mode-ot és egy külső adaptert véve hozzá gyönyörűen hajtottam a notiról a külső 4K kijelzőt 60Hz-en, erről youtube-ot is csináltam, mert nem hitték el, hogy tudja. :D

    Ma már a HDMI is 2.0-ás, könnyebb a szitu, ha meg mégis kell több moncsi, van rá a Type-C-n keresztül mód adapterekkel.

    Én sem vagyok a millió adapter híve egyébként, de lássuk be, hogy notit mégiscsak hordozgatni vesz az ember, így nagyon nem bánom. Ha elmegyek vele valahova alkalmanként, nem kell az n+1 külső periféria, még touchpad-en is elvagyok (bár az egerem extrapici notiegér, szoktam vinni, főleg ha én prezentálok). Ha viszont mondjuk utazgatok, mert megtehetem, és 1-2 hónap itt meló, 1-2 hónap ott, amott, akkor jó egy Type-C dokkoló lehetőség.

    Amiben nem vagyok biztos, hogy az egyes márkák által kínált Type-C dokkolók univerzálisak-e, mert esélyesnek tartom, hogy egy HP ilyen eszköz simán megszólal egy DELL-el is, vagy bármi egyébbel, beleértve az asztali ASUS lapom Type-C kimenetét is, hiszen ez mind egy és ugyanazon szabvány, és ami a dokkolóban van, az is, jobbára. De ezt mondjuk vki megerősíthetné, érdekel. :R

    Szerintem 1-2db USB3 + 1x Type-C ami mindent is tud (inkluzíve PD), bőven elég ma és akkor asztalon dokkoló bedug, hónom alatt meg jó a kisebb, laposabb méret.

    Csak ne alulról szívnának, hogy rohadjanak meg... :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Hieronymus #106 üzenetére

    Ez jó kütyü.. :K

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz kenwood #113 üzenetére

    Nálunk, de 2 elôzô multimnál is így megy. Guest is van, de defaultban beesik a belsô hálós wifire és kész. Hibátlan.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák