Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    Sajnos a GDPR mindenkire vonatkozik, nem csak az online vállalatokra.
    Mivel a jogászok között is óriási a véleménykülönbség, így lehetetlen megfelelni az előírásoknak. (Amíg nincsenek precedens értékű döntések, nem tudja senki, hogy mit konkrétan hogyan fognak értelmezni...)

    Ez egy dolog.
    A másik oldal a gyakorlati része. Ha egyáltalán olyat akarok csinálni, hogy látszólag megfeleljek a GDPR-nek, akkor kb. ellehetetleníti a cégek működését. Nem állíthatok össze egy szabistervet anélkül, hogy konkrétan le nem szabályoznám, hogy mi szerepelhet rajta, milyen célból szerepel rajta, ki tudhatja, hogy mi van rajta, stb. Egy hétvégi túlóra tervet szintén nem rakhatok össze enélkül. Aki eltöltött 5 percet akármelyik gyártó vállalatnál, az tudja, hogy naponta születik ilyen-olyan dokumentum, amit külön, egyesével, előre le kellene szabályozni.
    De mondhatnám azt is, hogy egy levelet sem továbbíthatok, mert az sem felel meg a GDPR-nek, mert aki küldte, nem egyezett bele, hogy 3. félnek odaadjam az email címét... De egy rajzot sem nyomtathatok ki, mert szerepel rajta a tervező neve...
    És a röhej az egészben, hogy ez nem csak a többé-kevésbé mereven leszabályozott nagy multikra vonatkozik, hanem a közepes méretű, akár egyedi gyártással foglalkozó cégekre is, sőt, az 1 személyes Kft-kre is. Na, ezekre leszek leginkább kíváncsi, hogy egyáltalán ki fog megfelelni ennek a szabályozásnak.

    Röviden: a GDPR betarthatatlan, energiapazarló (millió ember foglalkozik vele), totál fölösleges és haszontalan.
    Ugyanannyira haszontalan, mint az EKÁER, az energetikai szakreferens, és még sorolhatnám. Hülyeségadó.

    Ráadásul, mivel brutális munkaerőhiány van a NAIH-nál (vagy mihez tartozik), ezért csak azt fogják ellenőrizni, akit feljelentenek. Remek lesz. (Ráadásul majd neked kell bizonyítanod, hogy megfelelsz, és nem az ellenőrző szervnek, hogy nem felelsz meg...)

    Az egész adatvédelem túl lett tolva, komolytalan. Aki eddig "rosszra" használta fel az adatokat, azután is felfogja, csak a maradék 95%-ot sz*patták meg, de nem is akárhogy, hanem tövig, mélytorkosan.

    Ja, a büntetési tétel meg az előző év forgalmának 4%-a (vagy 6%?), de minimum 20 millió EUR. 6 milliárd HUF. Ezt majd ki fogja fizetni a kőműves JóskaPista Kft?

    Ui. Azt meg sem említettem, hogy a munkavállaló kérésére az összes adatot meg kell semmisíteni (kivéve, amit jogszabály előír, hogy meg kell tartani), ami vele kapcsolatos...

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz SZIGMA #36 üzenetére

    Utánanéztem, és tényleg, igazad van. Úgy látszik, idegből félreolvastam...

  • MongolZ

    addikt

    válasz bambano #42 üzenetére

    "ha nagyon kukacoskodnék, akkor ez se igaz."
    Khm. Személyes adatok kezelésére vonatkozik. Innentől kezdve kukacoskodhatsz akármit, nincs igazad.

    "szerintem ismerkedj meg a gdpr-ral"
    Köszi, ennél jobban nem kell. Szerintem inkább neked kellene beszélgetni az iparban lévő szereplőkkel, hogy mi a véleményük.

    "a valóság nem az, hogy a gdpr miatt kell leszabályoznod, hogy mi lehet a túlóra elrendelőn, hanem már régen, a gdpr előtt le kellett volna szabályoznod ennél mélyebb szinten ezeket a kérdéseket"
    Tudom nagyon jól, hogy az infotörvény eddig is életben volt, viszont 1., más volt a bizonyítási kötelezettség 2., eszméletlen, a valóságtól elrugaszkodó kitételeket fogalmaz meg

    "tehát a valóság a véleményeddel szemben az, hogy a gdpr egy jól szervezett vállalat életét semmiben nem befolyásolja. abban egyetértek, hogy a trógerül működtetett vállalatoknál mélytorok van. de nem azért, mert jött a gdpr, hanem azért, mert be kell pótolni azokat a vállalat-szervezési intézkedéseket, amiket eddig elhanyagoltak."
    A te definíciód szerint a Magyarorságon lévő vállalatok 99%-a tróger, mert semmi ilyet nem csinál.
    A maradék 1% talán, mondom TALÁN megfelel neki. Az is max úgy, mint néhány beszállítónk, amelyik az arcunk alá nyom egy olyan szerződést, aminek az a lényege, hogy minden, amit kérünk tőlük és velük csinálunk, megfelel a GDPR-nek, ha nem, akkor mi vagyunk a felelősek. (Persze ezt monopolhelyzetből teszik)

  • MongolZ

    addikt

    válasz pengwin #51 üzenetére

    Állj. A GDPR nem foglalkozik azzal, hogy valaki belsőleg, vagy külsőleg levelezik. Személyes adatokat kezelsz, kész, pont. A munkavállalónak joga van tudni, hogy hol és milyen adatait kezelik, milyen célból, meddig, ki láthatja. Eddig a józan paraszti észre volt hagyva a többség (tudom, Infotörvény...), és különösebben nem érdekelt senkit. Most, hogy a FB meg más idióta cégek bebuktak, a piac 1-2%-ára megalkotott GDPR-t ráeresztik a teljes gazdaságra. Eszméletlen.

    Mondom mégegyszer: A jogértelmezést nem a jogászok döntik el, hanem a bírói gyakorlat. Ezeket a precedens értékű ítéleteket várja most "a fél világ".

    (#58) Reggie0: Ja, mondjuk honlapok esetében, így kívülről látva. A valóságban pedig...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák