Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #326 üzenetére

    Nézd, ki megy el minimálbérért dolgozni?
    Az akinek nincs más választása, mert nincs könnyen eladható tudása a munkaerőpiacon.
    Van aki képzetlen. Kelet-Mo.-on nagyon sokan.
    Vagy van képzettsége, de megszűnt az ágazat, és most szakmán kívül dolgozik (pl. kohász, vájár).
    Vannak a speciálisan képzettek, akik máshol nem tudnak elhelyezkedni (tanár, tűzoltó).

    Az elsőből rengeteg van, és nem hiszem hogy vitatkoznál azzal hogy 8 általános olyan hatalmas érték a munkaerőpiacon. Itt a legnagyobb a munkanélküliség is.
    Ha ráerőszakolod a munkáltatókra a magasabb bért, akkor tuti hogy nem közülük fognak válogatni. Hiszen több pénzért már kaphatnak képzettebb munkaerőt is. Vagy feketéznek.
    A 2. csoport találhat magának jobban fizető munkát. Vagy külföldön, vagy hazai munkahelyteremtéssel. De ahhoz befektetőket kellene vonzani.
    A 3. csoport jellemzően a jó érdekképviselet hiánya miatt szenved. Mivel az állam a munkáltató, és rajtuk szeret a legjobban spórolni.

    Az ilyen témák körbejárása helyett G.L. azt mondja, adjunk az embereknek több pénzt, és akkor több pénzük lesz. Frankó. Az már kimaradt, hogyha a kolbászgyárban is többet fizetnek, akkor miért nem lesz drágább a kolbász.
    Értem én hogy nagyon kényelmes komplex problémákra egyszerű válaszokat adni. De nem biztos hogy az a tuti.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák