Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ijk #195 üzenetére

    "Azért sok plazmas lecserelne mondjuk egy 65q9fn-re a tv-jet."

    :K Bárki szívesen lecserélné... Az ugyanis egy k*rva jó tévé! Az a baj, hogy az emberek nem tudnak objektíven gondolkodni, és nyilatkozni.

    Amikor láttam, hogy a friss hírnél az első órában közel 100 hozzászólás volt, és most, csak pár nap után már 210, sejtettem, hogy a Samsung-ot szidalmazó hozzászólásokkal van tele.

    Persze jegyezzük meg... tett a cég érte, hogy ilyen "jó híre" legyen... (Robbanó mósógépek az USA-ban, gyári hibás SSD-k, a Kxxxx sorozat tévéinek széteső burkolata, és persze a valódi Quantum LED-ek mellőzése...)

    Ettől függetlenül a 9-es QLED széria bitang jó tévét rejt a maga kategóriájában. Beszélünk a HDR-ről, hogy annak lényege a kontraszt, nem a fényerő, ám azért ne felejtsük el, hogy magában a kontraszthoz szükséges a nagy fényerő is. Ahogyan pedig sok teszt is rámutatott, a színpalettája egyszerűen csodálatos. Élmény nézni, és ez a lényeg.

    Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy egy televízió - mint megjelenítő eszköz - esetében a cél az, hogy élményt nyújtson a felhasználónak. Ráadásul nagyon szubjektív dolog, hogy kinek mi tetszik. (Például szerintem itt a PH tévés fórumán én vagyok az egyetlen, aki várja azt a tévét, ami min. 4000 nit fényerőt ad, és a valósággal megegyező módon és minőségben ad vissza minden fényforrást.)

    Egyébként pedig "tökéletes televízió" nincsen. A CRT sem volt az, a plazma sem volt az, a projektor sem volt az, a CCFL és LED megvilágítású LCD, de az OLED sem az.

    A magas árak miatt bizonyos szempontból senki nincsen könnyű helyzetben, ha tévét akar vásárolni, másfelől a választék nagyobb, mint valaha.

    És örülni kell annak, hogy van még egy technológia a piacon, amely a konkurenciát is arra sarkallja, hogy egyre jobb legyen. Bár csak kijönne még egy rakás másik, és több gyártó mögéjük állna... Mikro LED, Makro LED, fluxuskondenzátorral meghajtott, holografikus fényszintetizátor, és társaik... :P

    Ezzel alapvetően mindig a vásárló jár jól.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz krx21 #190 üzenetére

    "Nekem igen sok lcd-m volt, köztük sok csúcs lcd is. A mostani oledhez egyik sem ér fel... "

    Milyen típusú OLED tévét vettél végül?

    Azért kérdezem, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy egy LG televízió mozgásmegjelenítésben akár csak megközelítheti bármelyik jobb SONY, vagy PANASONIC LCD-t.

    Igaz, csak egy "egyszerű Full HD" tévé volt, de az LG 55EG910V számomra nagyon nagy csalódás volt.

    És az alapján nem bánom, hogy végül nem "ugrottam be" a 2016-os 4K-s modellek valamelyikének megvásárlásába. (Bár a szuper 3D az nagyon hiányzik!)

    A SONY és Panasonic OLED-ek már más lapra tartoznak ilyen szempontból, mert a cég még BFI nélkül is "odateszi magát", ha mozgásmegjelenítésről szól, de az LG interpolációs megoldásával nincsenek jó tapasztalataim.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák