Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gamma

    tag

    válasz moli.hu #14 üzenetére

    Én fordítanék egyet a gondolatmeneten.... Kéretik nem megkövezni érte ;]

    Nem értek mindenben egyet természetesen a cenzúrával, de vannak olyan oldalai is, amik tényleg pozitívak.

    A lényeg itt van szerintem. A cenzúra lehet pozitív.
    Picit gondoljunk bele abba, hogy milyen kontrollnak kell lennie egy társadalomban ahhoz, hogy kivesse/elítélje a szélsőséges megnyilvánulásokat ? Tulajdonképpen mi a szélsőséges ?
    A magyar/nyugati/"keresztény" gondolkodás módunkat is ki kellett alakítani...
    Tehát a nyugati világ gondolkodásmódja is egyfajta cenzúra alapján jött létre. (Kereszténység ugye alapvetően...)

    Gondolatkisérlet mindenkinek: Mi történne a mi hőn szeretett kultúránkkal ha nem lett volna pár száz évnyi agymosás, aminek egyetlen célja volt (*) hogy egy gondolkodásmódot és egy erkölcsi alapot adjon arra, hogy mi a "helyes" és "mi nem helyes" ?

    *: Hitvitába nem mennék bele, csupán a társadalomra gyakorlolt hatásai érdekelnek most

    Mi alapján ítélünk el egy gondolkodásmódot/erkölcsöt, amikor a mi gondolkodásunk egy ugyanilyen folyamat eredménye ? ...

    És ha már itt tartunk, sajnos a több száz éves erkölcsi agymosásunk után eljött kánaánban csak szaporodnak az olyan elítélendő témák, amelyeket a mi fene nagy demokráciánk megtűr, a normálisabbja kiveti magából lásd pedofil párt, de kérdem én mi a biztosíték arra, hogy normális erkölcsi kontroll nélkül - ami mostanság nem nagyon van meg - nem sülyed az egész """modern""" világ az állatias anarchizmusba ??? --> Kicsit lehet durva a megfogalmazás, de valahol szerintem effelé megyünk sajnos.

    Utolsó gondolat: Tény hogy a kínai cenzúra alapvetően az államrendszer érdekeit szolgálja, és mint ilyen elítélendő szerintem is. DE ! - maga a cenzúra (aka népnevelés... de szép szó) nem elítélendőnek, sőt bizonyos társadalmi állapotoknál kívánatosnak tekinthető.
    Szvsz :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé...

Új hozzászólás Aktív témák