Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Har_melin

    addikt

    Az Artisjusnak fizetett minden forint gyakorlatilag a haveri mutyi minősített estének felel meg. Egy cég honlapjára szerettünk volna háttérzenének feltenni egy számot a cég által szponzorált, egyébként elég ismert magyar együttestől. (Nem vagyok felhatalmazva a nevek kiadására, de a történet nem kamu.) Az én első elképzelésem az volt, hogy ehhez az Artisjusnak semmi köze, a számok tulajdonjoga a szerzőknél van (nem valamelyik lemezcégnél), ha a cég és a zenekar megegyezik egymással, akkor kinek mi köze hozzá? Kiderült, hogy nem így van, így is kell fizetni az Artisjusnak a havi díjat. Nem örültek neki, de bekérték a szerződést. Most jött a meglepi: a szerződésen sehol, egyetlen helyen sem szerepel, hogy kinek melyik száma után fizetik a pénzt! Ebből egyértelmű, hogy a szerzőkhöz ebből bizony egy árva fillér sem fog eljutni. Nem hiszem, hogy az együttesnek számítana az a havi ezeregynéhányszáz forint, amit az Artisjus saját része leszedése után kapnának, de legalább az kapná a pénzt, aki hozta. Így viszont a befolyó összegek (mekkora is? soha, sehol nem kapott nyilvánosságot, hogy mennyit szednek be) szétosztása egy nagyon szűk belső kör kvázi magánügye. Persze, biztosan vannak belső szabályzatok, aminek alapján papírok készülnek, hogy neve legyen a gyereknek.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • Har_melin

    addikt

    válasz azbest #4 üzenetére

    Nekem is ez volt a véleményem, mert józan paraszti ésszel semmi alapja nincs, de a jogrendszer és a józan paraszti ész sajnos néha köszönöviszonyban sincs egymással. Megkérdeztek külső jogászt is, fizetniük kell. Ráadásul a zene nem letölthető, csak hallgatható, tehát még megosztásról vagy terjesztésről sincs szó.

    Védd a fákat - egyél hódot!

Új hozzászólás Aktív témák