Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #33253120

    törölt tag

    válasz 8th #21 üzenetére

    Az sem rossz. Nem lakok messze légvonalban egy megyeszékhelytől, viszont ez zsákfalu.
    Régen volt a réz érpár, elbontották, pedig akkoriban pont kezdett jóárasodni az adsl, és lehetett gondolkodni az otthoni neten. De nem, kivették az összes oszlopot, akinek volt addig vezetékes telefonja az kapott "dobozos" telefont otthonra. (Falra akasztós gsm modem, amibe bele lehet dugni az asztali telefonkészüléket, de természetesen adsl szolgáltatást ezen nem lehetett igénybe venni.) Erre természetesen új hűségszerződés, és amikor lejárt akkor elvitték a dobozt. :) Se hosszabbítás, se semmi. Volt telefonod, nincs telefonod. :)
    Azaz nem elősegítették a vidék csatlakozását, hanem ellehetetlenítették.
    Hosszú szünet után lett pár évig ugyanitt mikrós netem, 2 majd 4mbit/s sebességgel aranyáron. Tudtam, hogy egy évig nem fog kelleni, nem volt már rajta hűség, felmondtam. Eltelt a kb év, megrendelem újra, kijönnek, benőtt egy fa valahol útközben, nincs jel. Itt nem lesz net. Viszlát...
    Mi legyen?
    Telekomnál van a mobilom, látom rajta, hogy itt csak EDGE van. (Ez már idén augusztusban volt) Na akkor kerítsünk embereket akik rendelkeznek más szolgáltatós mobilnettel. Teszteljünk. Lett Telenoros próbásember, itt az is gyenge, majd lett Vodafone-os, az már vállalható sebességet ad olyan 6-9mbit/s. Le is szerződtem, 2 évre, eltelik 3 hónap, erre megjelenik a Telekomos LTE hálózat is a szobámban, és tud 15+mbit/s-t... :)

    Én tök meg vagyok áldva ezzel az internettel... :D

Új hozzászólás Aktív témák