Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    úgy olvastam, hogy ez is android alapú... volt már hasonló zenejátszójuk [link]

  • azbest

    félisten

    válasz velizare #20 üzenetére

    Milyen megkötésre gondolsz?
    Lehet, hogy igazad van, a hivatalos oldal embedded linuxot ír.
    Viszont a korábbi plenue változatok is androidosak voltak, szóval lehet csak ferdítenek kicsit rajta [link]

    (#13) Kékes525:
    a hivatalos oldaon APE is van a listán: [link]

  • azbest

    félisten

    válasz Ati1979 #34 üzenetére

    Vastag? Egy mai modern telefonban akkora az elektronika, mint egy félbetört ceruza. Egy ilyesmi kapacitású akku sem sok helyet foglal. Itt van előttem egy 4" telefon ami 2400mAh akkuval rendelkezik. Nagyjából hasonló lehet, mint a hírbeli pmp. Talán egy kicsit még vékonyabb is.
    A telefonom tft kijelzője elég vastag, a készülék majdnem felét teszi ki. Az amoled valsz sokkal vékonyabb, közvetlenül az üvegre lehet felvíve, háttérvilágítás sem foglal helyet. A telefonból egy csomó helyet elvisznek még a "normál" mini sim-ek, kártyaolvasó, kamera, antennák. Az akku körülbelül a készülékem térfogatának negyedét teszi ki.

    A hírbeli készülékbe ilyen méret mellett simán el kellene férjen saccra 4000-5000mAh kapacitású akku. A lenovo p780-ba is be tudtak tenni 4000mAh akkut. Igaz az 5", de a zenejátszó 3.7" kijelzője mellett sokkal nagyobb keret van. Nem lehet olyan nagy a méretkülönbség. A zenejátszó nem cserélhető akkuja is jóval helytakarékosabb lehet.

  • azbest

    félisten

    válasz fi:zi'k #36 üzenetére

    Persze, hogy nem telefon. Egy csomó helyfoglaló egység nem kell bele. Neten próbáltam keresni, hogy az elődei hogyan néznek ki belül. Sajnos jól titkolják.

    (#37) Ati1979 :
    ja bocs, nem figyeltem, hogy arra írtad.
    A 4 éves D3 hírénél is felhozták, hogy annak is kevéske az üzemideje, míg a cég nem androidos készüléke 45 órát is lemegy. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    Rossz a ferráris hasonlatod. Nem olyan mintha másik motort raknál bele. Hanem mintha traktorral vontatnád. :)

  • azbest

    félisten

    válasz #16820480 #74 üzenetére

    " Ennek a fejlesztésénél jól láthatóan az elsődleges szempont a hangminőség volt, nem pedig az üzemidő."

    Tévedés :) Az elsődleges szempont a profit volt. Fogtak egy éppen aktuálisan elérhető, tabletekbe már túl gyenge SoC-ot, hozzácsaptak egy átlagnál jobb "hangkártyát" és egy szép nagy háttértárat. A sorozat korábbi változatai is erről szóltak, két évente kb ugyanazt kiadják az aktuálisan olcsón elérhető, de már megfelelő minőségű komponensekből. Az ára meg két évente többszörösére emelkedik. Így jutunk el a 100 dolláros kínai lejátszótól az 1200 dollárosig, ami attól hifi, mert drága :D

    Valószínűleg szoftveresen játssza le a támogatott formátumokat, így nem kell speciális hardver hozzá, a hangchip szerepe pedig az, hogy kiadja a kimenetre. Nagyon kíváncsi lennék, hogy melyik soc-van benne, mert A9-es 1 magos 1.2GHz-eset nem látok a neten.

    A topic meg kicsit olyan, mintha az aranyozott hifi rca kábelről szólna :) A hit és a tudomány nehezen fér meg egymás mellett.

  • azbest

    félisten

    válasz #16820480 #78 üzenetére

    A hangchip L R I2S TDMCA DSD digitális adatátviteli módokat támogat. A dsd és a pcm közt ahogyan olvasom csak az adat ábrázolásának módja különböző. A pcm külön külön tárolja minden mintán, hogy mekkora az értéke, a dsd viszon az előzőhöz képesti változást adja meg. Ha jól értem, akkor a SACD-ken használt DSD a 96kHz 24bit pcm-hez hasonló vagy gyengébb annál. Egyébként remek chipnek tűnik azért a 7-8 dollárért, amennyiért a TI árulja.

    Más, nagyságrenddel nagyobb üzemidővel rendelkező készülékeknél célhardvert használnak, ahol a hangok tömörítését/kódolását hardveresen alakítják vissza pcm-re, amit a dac kiküldhet analógra alakítva. Jelen esetben egy általános célú SoC -on megy egy általános célú operációs rendszert, amin a lejátszó szoftverük fut. Az szépen feldolgozza a különböző formátumokat és a tömörítetlen, megfelelő digitális formába hozott adatstreamet átadja a hangchipnek valószínűleg i2s adatbuszon. Jobb esetben valamilyen hardveres eq van benne és nem csak digitálisan varázsolnak vele. A SoC-ra például AML8726-M3 vagy RK292X a legjobb tippem. Az utóbbi a 15eft legolcsóbb tabletekben és a pár dolcsis miracast dongle-kben kap már csak helyet manapság. Ez a SoC úgy 10 dolláros kategória, bár manapság lehet ennyi sem, mert sokkal komolyabbak is vannak alacsonyabb áron. Szóval a lényeg, hogy azért ennyi az üzemidő, mert a célhardver drága lenne, sokkal olcsóbb összeválogatni a tabletes és telefonos piacon már elavult és ezért olcsó komponenseket.

    Már azt is megmosolyogtam, hogy ennyire kiemelt a hang cuccoknál a DAC. Ez nem valami átlagon felüli technológia, hanem a hang digitálisból analógra konverziójának egy módja. A covox óta így működik minden hangkártya. Persze a nagyon low cost megoldásoknál előfordul, hogy csupán pwm-et modulálnak dac használata helyett (raspberry pi broadcom soc-ja például), de ahol a hangminőség valamellyire is szempont (pár dolcsinál többe kerül a cucc), ott jelem van valamilyen dac.

    A technikai specifikáció alapján valóban kiváló hangja lehet. Audiofil hitvitába nem megyek bele. A kifutott soc és kijelző, nagynak számító háttértár és tűrhető akku mellett még akár 200 dolcsit is megérhet, persze a hype miatt valószínűleg 400 dolcsiért is találna magának sok vevőt. De mivel igazán audiofil közönséget céloznak meg vele, akik sok pénzzel és hozzá megfelelő ideológiával rendelkeznek, így ez is el fog kelni szépen.

    A mondanivalóm lényege, hogy nekem úgy tűnik, azzal trollozzátok le a kritikus hangot, hogy de ez audiofil cucc és itt nem szabad racionálisan gondolkodni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz velizare #86 üzenetére

    A dupla flash,dual dac ellenére 70%kal magasabb üzemideje van. Ha ezeket egy szinten emlegetik, az éppen azt bizonyítja, hogy egy szint felett már nincs érdemi különbség. Ellenben ha valamit jó drágán árulunk, akkor lesz aki azért veszi meg. :) Egyébként meg kell hagyni, ügyesen üzletelnek a távolkeletiek.

    (#87) sheratan: nem azt mondtam, hogy ugyanolyan hangja lenne. Többször leírtam, hogy a specifikáció szerint kiváló lehet. Csupán azért száltam be a vitába pár kommentel, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy az erős túlzással 50-100 dolcsiból kihozott (filléres cuccokból, de tisztességesen megtervezett és legyártott, kifejlesztett) készülék kapcsán had lehessen már hibaként tekinteni a gyengéjére. Tudom, hogy létezik egy réteg, akik azért vesznek erősen túlárazott eszközöket, mert minnél drágább, annál jobb, de nem ez az általános.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz fi:zi'k #92 üzenetére

    Egyetértek. Részletesen kifejtett, technikai részletekkel alátámasztott érvelés után visszjutottunk az első tucat hozzászólás tartalmához, avagy: 1200 dolárért nem hiba az, ami egy 100 dolcsis készüléknél az.

    Az egész régen lezárult volna, ha kevés üzemidőre való megjegyzése "valóban" tartalmú válasz született volna. Ehelyett ideológiai kérdés kerekedett belőle.
    Szerk: a többség értette és megértette a kritikát.

    De ezzel a kommentel be is fejeztem az eszmecserét, mert teljesen felesleges véleményt mondanom olyan témában, ahol a műszaki és fizikai törvényszerűségeket felülírja a drágább jobb érv. Egy szó sem kritizálta a hangminőségét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák