Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz moonman #18 üzenetére

    ezt így kijelenteni kicsit erős. egy migráció rengeteg pozitív változással (azaz változtathatósággal) jár, ami hatalmas hatékonysági változást eredményezhet. mondom ezt úgy, hogy láttam már erp meg infra migrációt is. az sap bevezetés se azért térül meg mert hűbazz dejó az sap, hanem mert struktúráltan végig kell gondolniuk mi is folyik a cégnél, aztán azt optimalizáltan és szigorú protokollokkal felépítik benne.

    tudom, hogy semmi köze a témához, de nekem pénzügyileg igen jól esett nem megvenni 180 ezerért a 2003-at. ha összeszámolom mennyi szívás volt a linuxban ugyanazt 0 tapasztalattal felépíteni, még ezzel együtt is azt mondom megérte, mert színtiszta tanulás volt. a mostani tudásommal nevetve migrálnék, mert kivétel nélkül mindent meg tudtam oldani rajta a legfaramucibb hardverekkel is, jórészt hatékonyabban / magasabb színvonalon is.

    persze tudom enterspájzban minden a sharepoint meg a közös exchange kalendár körül forog, ezek nélkül minimum összeroppan a téridő. amíg az átlagjúzer / managger egy inboxban vagy a home könyvtárában se bír rendet tartani nem ezeken fog múlni a világ dicsősége. sokkal több pénz megy el azzal, hogy az inkompetenciája miatt matyizik az adott programban, legyen az outlook vagy project vagy visio vagy x.

    mindazonáltal ha jól tudom lehet office-t is telepíteni linuxra, de hál istennek nincsenek gyakorlati tapasztalaim. szerintem elképzelhető egy linuxos thinclient-infrastruktúra office-szal meg exchange-dzsel. még mindig olcsóbb.

Új hozzászólás Aktív témák