Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunmugli

    aktív tag

    válasz Zolik #688 üzenetére

    A fiat valuta ma már (sajnos) ugyanolyan, mint a digi valuta: a felhasználók adnak neki értéket. Azzal a hittel, hogy holnap is (min.) ugyanannyit fog érni, mint ma. De jól látod, semmi :D [szerk.: szükség a nemzetek valutáira] Amint lesz egy váltás, mindenki megérzi majd az előnyeit. Átlátható (titkosszolgálatok), nincsenek extra díjak (felhasználók), egyszerű "karbantartani" (államok, pénzverdék), stb.

    Fenntartható növekedés hosszútávon csak bővülő népesség mellett lehetséges, sőt még hosszabb távon csak bővülő erőforrásokkal. A "végtelenségig" pedig csak bővülő mindennel lehet, mert mindenből végtelen kell :)

    A te bitpengőd és a többi e-pénz között is a hit a különbség. Abban kb. csak te hinnél, és optimális esetben ez így is maradna, nehogy elárasszák a piacot az Átlagjózsik bitpénzei.

    A bitcoinnal is az a baj, hogy sokan hisznek benne. Kifejtem bővebben: nem tud már annyit, mint régen. Régen mindenben a legjobb volt, sőt az egyetlen. Most már mindenben van nála jobb. (Gyorsabb, környezetkímélőbb, anonimebb, inflálódóbb [gazdasági szempontból ez tűnik a nyerőnek az én szememben], stb.) Igaz ezek nem mind egyszerre teljesülnek. De a BTCnél komoly gondok is vannak, pl. segwit/BIP xyz. Szerintem ketté fog válni a blokklánc :N

    Most mindenkire felnézek aki túl tud lépni a konteós, mlm-es dumán, de hamarosan ez megváltozik: aki a BTCben hisz, az ETHval szemben, az az ellenségem :D

    Ezen kb. csak egy jól sikerült segwit tudna változtatni. Az eth-t aktívan fejlesztik, és hiába volt 2 nagy lopás, egyik sem a fejlesztők hibája. (egy 3. fél által gyártott tárca SW és egy lyukas honlap a ludas...) A btcnél meg ott az mtgox, %ban évtizedekre előre veri az összes ETH lopást. +ethnál ott vannak az okos szerződések.

    Szóval a mondóka után: azt várom már, hogy ne az elsőség és ne az ismertség számítson, hanem a valódi hozzáadott plusz. Igen, ebben a véleményemben az is közrejátszik, hogy nem voltam korai BTC beszálló. Remélem, akkor is tudnék ilyen józanul gondolkodni, de sajnos ez sem biztos. Majd aug. és november egyébként választ ad arra, hogy mennyire is voltam józan [írtam igazságot] most. Nem hiszek a BTC több évtizedes sikerében, legalábbis nem tartom racionálisnak.

    [ Szerkesztve ]

    A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

Új hozzászólás Aktív témák