Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    aktív tag

    válasz hcl #28 üzenetére

    " Illetve pár éve 5 autóalkatrész-boltból háromban nem tudtam kártyával fizetni - nyilván, az emberek néha ott hagynak pár százezret, aztán jobb, ha annak nincs nyoma"

    Milyen igaz. Ezer más szektort/szolgáltatást/stb. lehetne még mondani, ahol kiverte a biztosítékot az online pénztárgépek bevezetése (a működés/működtetés más tészta, az elv a lényeges). Illetve tervben van a kötelező e-számla kiterjesztése is, na akkor lesz még nagy kiabálás. Szóval ha ezek megoldottak, akkor tudná szerintem leginkább betölteni a digit pénz a funkcióját, ti. kiegészítenék egymást és tényleg csökkennének a csalások, minden téren.
    Mindamellett, ahogy azt már előttem írták, nem a be nem ütött fagyi ára a jelentős az áfa-csalások körében, ahogy már nem is áfa-csalás, hanem klöltségvetési csalás, minden adófajtára értve. Hanem többek között pl. a különféle szövetkezetek, az ún. "őstermelők" és itt nyilván nem "a Mari nénikre" gondolok.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz hcl #28 üzenetére

    Egy 4-5 ezer fős kelet-magyariországi faluban lakom.
    Kb. az üzletek fele elfogad kártyát, sőt még a fagyizó is. :K
    Azért irtam felét mivel az a 3-4 üzlet ami közelemben van, ahova járok az elfogad, a többit viszont nemtom.

    Persze lehet máshol más a helyzet, de ha az én kis falumban is megoldott a dolog, akkor nem hiszem, hogy olyan rossz lehet a helyzet.

    Amúgy mióta az online pénztárgépek kötelezőek, azóta nem nagy plusz egy terminált is tartani, ha már amugyis kötelezően megvan a vonal, gondolom ezért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák