Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Keksz #162 üzenetére

    Pont ezt a kérdést boncolgatta Geller_1972 a #151-ben, csak ő egy kvázi esetet vázolt, mondhatni, ami elméleti, de azért gyakran előfordul, én pedig konkrét helyzetet írtam le, ami ténylegesen így van.

    Az ő számítási rendszerük szerint nem jár nekem egy büdös fillér sem, mert:

    1) Nem adtam el egy darab lemezt sem
    2) A zenémet egyetlen rádió sem sugározta soha
    3) Online boltokból nem vette meg soha senki

    Annak ellenére nem jár nekem, hogy mással viszont kifizettetik minden áldott esetben az üres adathordozó díját. Tehát az elosztás igazságtalan. Innentől véres a torka a történetnek. Rúzsa Magdi, Gáspár Laci, Oláh Ibolya, NOX, Balázs Pali és ezek a mai jómódban élő "sztárok" azért keresnek ilyen jól, mert a 10 000 magyar amatőr zenekar közvetve eltartja őket! Az én Béla barátom a saját kocsmájában hifikészüléket üzemeltet, és berakja a CD-met, mert szereti (és mellesleg ezzel reklámozza) havi szinten fizet az Artisjusnak azért, mert a kocsmájában zene szól. Az én zeném. Ami után Presser Pici meg Csonka Pici kap részesedést.

    Hogy is van ez?

    Igen érdekes szám jönne ki, ha kiszámolnám, hogy 16 év alatt mennyi pénzt toltam bele abba, hogy zenélhessek ingyen! Gyakorlatilag a megélhetésemen kívül maradt összes pénzem erre ment el. Ezért nincs most egy normális ágyam, asztalom, székem, tévém, hűtőm, kocsim, házam.

    Holott lehetne, mert többet zenéltem, mint Rúzsa Magdi, aki nem is zenész, csupán egy iparos előadó, aki még az előadóművészi titulust sem érdemli meg; mesterségesen kreált "sztár".

    Mennyi lelkes gyereket látok a YouTube-on, akik egy webkamerával rögzítik, hogy zenélnek?!!! Ez például egy zenész. Le a kalappal az ilyen előtt. Balázs Pali meg bekaphatja az Artisjussal együtt!

    Szerkesztés:

    U.I.: Arról ki tehet, hogy heavy-metalt, fúziós jazzt és progresszív rockot nem játszanak a rádióadók, csak kótogást? Ez valahol nem igazságtalan? Az összes rock- jazz és egyéb "rétegzenész" dögöljön éhen az ő számítási rendszerük miatt?

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Aktív témák