Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz zsolt501 #42 üzenetére

    Maradjunk annyiba, hogy a vonatkozó jogszabályt beteszed ide akkor visszatérhetünk a dologra, addig ezt meseként kezelem.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • dchard

    veterán

    válasz zsolt501 #42 üzenetére

    Áruld már el nekem mit akarsz ezen látni? Az összes rádióengedélyt adott teljesítményre adják ki. Gondolod, hogy ha ezt te egy dupla nyereségű antennával megduplázod, az senkit nem érdekel? Pontosan ezért adják meg ezeket az értékeket EIRP-ben, mert különben mindenki trükközhetne az antenna nyereséggel. Azt is elárulom neked, hogy a világ minden részén így van. A munkám miatt éppen az Új Zélandi rádióengedélyezési eljárásokat tanulmányozom, és nézzenek oda: ott sem hülyék a jogalkotók, ott is EIRP-ben van megadva minden és ezt vastagon ki is emelik mindenhol. És nézzenek oda: a rádióengedély kérelemnél is le kell írni pontosan milyen antennát fogsz használni, még a polarizációját és a helyzetét is bekérik, nem beszélve a nyereségéről.

    Azt szeretnéd látni, hogy az NMHH-s engedélyekben EIRP van megadva, vagy nem érted, hogy mit jelent az EIRP? Tényleg nem értem, hogy mit nem értesz.

    Azt azért erősítsd meg, hogy legalább érted-e a műszaki tartalmát annak, amit leírtam?

    Amint újra működik az NMHH oldala, linkelek. Momentán egy PDF-et sem lehet letölteni tőlük, ez azért szégyen... Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy a törvény ilyen fajta trivialitásokat elmagyaráz.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák