Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #80 üzenetére

    Nem kötelező megindokolnia. Ha pedig úgy érzed, hogy kielégítő magyarázat hiányában nem járulsz hozzá, akkor nem járulsz hozzá.

    Az valóban probléma, ha nincs meg a megfelelő kommunikáció az adatgyűjtő és a felhasználó között, de én azért értem azt is, hogy van olyan amikor nem tudod egészen pontosan elmagyarázni, hogy milyen célból gyűjtöd az adatokat (például fejlesztés alatt álló, még nem publikus szolgáltatáshoz végzel telemetriát, erre csak valami nagyon általános "szolgáltatás fejlesztése" dumát lehet bedobni, ami téged vagy kielégít, vagy nem).

    Viszont olvastam már Terms of Use-t vagy Privacy Policy-t, amiben a fejezetek kivonatolva voltak a fejezetek elején, nem egy nehezen érthető jogi szövegen kellett átrágnom magam. De olyat is láttam, hogy adatgyűjtésre rákérdezésnél össze volt szedve 5-6 rövid pontba a lényeg (mit gyűjt, miért teszi, kiadja-e harmadik félnek, anonim módon gyűjt-e, stb). Lehet így is, meg lehet ködösítve is.

    Az meg a felhasználó dolga legyen, hogy mibe megy bele és mibe nem. De sajnos amíg sokan automatikusan mindent leokéznak, addig a legtöbb cég csak a törvényi minimumra törekszik.

    (#81) tibcsi0407: Ez viszont nem túl korrekt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #85 üzenetére

    Azt is érdemes átértékelni, hogy mi számít személyes adatnak. Egy sereg nem személyes adat összessége alkalmas lehet személyek azonosítására. Metaadatokból is komplett kapcsolati hálók térképezhetők fel.

    BTW mi is elbeszélgetünk arról, hogy mire lenne igényünk adatvédelem terén, de ezzel egy kisebbségbe tartozunk. Már az tök jó lenne ha megoldott lenne az átlátható adatkezelés vagy ha a sunyi háttérben adatgyűjtések gyakorlatának vége lenne, de mivel a felhasználók többsége ezt tökéletesen telibe szarja, nem érti, nem érdekli, nyűg neki, olvasás nélkül okézza csak jöjjön már be a Facebook feed, addig a felhasználók aligha tudnának hatékonyan érdekeket érvényesíteni, maradnak a törvényi előírások és a cégek többsége csak a minimumra törekszik ezek betartásában.

Új hozzászólás Aktív témák