Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Casoli

    őstag

    válasz epzon #51 üzenetére

    Szerinted, kb. mennyi tinta megy bele a szivacsokba, mire az megtelik? Megírok egy érdekeset. Volt nekem házi tintaellátóval felszerelt Canon nyomtatóm. Baromi jó dolog volt, egészen addig, amíg takarítás alkalmából párom a tartályokat fel nem tette a nyomtató tetejére. A hidrosztatikus nyomás miatt mind a 4 tartály (tele volt mind) kb. 80%-a a nyomtatóban landolt. Szerencsémre mind felszívta a szivacs, de úgy, hogy egy csepp nem jött ki a nyomtatóból. Szóval nekem semelyik gyártó ne kamuzza be, hogy 10 patrongarnitúra elfogyasztása után annyi hulladék tinta keletkezett, hogy szervizelni kelljen azt.

    http://hasznaltpcalkatresz.hu/

  • _Berci_

    aktív tag

    válasz epzon #50 üzenetére

    Ha jól tudom akkor x mennyiségű használat után úgy is ezt írja :D

    Amikor a céghez rendeltek egy ilyen nyomtatót, akkor mondtak, h olvastak neten, h 6 lap/perc szokásos minőségben, aztán nézik, h milyen tetű lassú! Mondom elnéztétek, nem 6 lap /perc hanem 6 perc per lap :D
    kb 3 hét múlva cserélve lett, mert ocsmány volt és lassú is. (L355-s)

    Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz epzon #76 üzenetére

    Utángyártott tintával gyakorlatilag alig van tapasztalatom. Egyszer volt egy jó kis Canon IP4000-em, abba vettem, a vége felé utángyártottat. Be is száradt a fej.

    Azért a nyomatminőség nem tinta, hanem fejkérdés alapvetően szerintem. Megjegyzem, hogy az Officejet Pro kb ugyanannyiba került, mint az L655. Igaz 8 éve.

    De a lényegben egyetértünk, nem az alternatívája. De nem is azzal az indíttatással vettem. Azzal a hozáállással vettem, hogy olyan dolgokat is szeretnék kinyomtatni - ilyen költséggel - amit egyébként nem nyomtatnék ki. Pont erre is használom. Emellett a plusz tulajdonságok (pl emailben lehet rá küldeni nyomtatnivalót) is jól jönnek. Pl a havi számlák. Megkapom emailben pdf-ben, nyomok egy továbbítást a telefonon a nyomtató email címére, és mire beérek ki vannak nyomtatva. Mióta megvan ez a nyomtató, nagyon felpörgött sebességgel fogy a papír. Tehát mindemellett nagyon jó befektetésnek tartom.

    Hozzáteszem még azt is, hogy a fotóminőség megdöbbentően jó ahhoz képest, hogy a szöveggel fenntartásaim vannak. Szerk.: Ebből kifolyólag mégis tinta kérdése? Mert atala írta, hogy pigment a fekete, a többi nem. Erről mi a véleményed?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák