Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #59 üzenetére

    Ugyanúgy az USA-ban is vannak, de azok nyugodtan nevezhetők vérPistának, mert neki a lehetőség adott, hogy megvegye.

    Ja értem, tehát ha valakinek van rá lóvéja, az vegye meg, különben a k_rvaanyját, akinek meg nincsen, az warezolhat, mert neki ingyen is jár.Szóval mindenki egyenlő, csak te egyenlőbb vagy. Ezt te komolyan gondolod? Én úgy gondolom, hogy az jár neked, ami mindenkinek ingyen van, vagy az, amit meg tudsz venni a pénzeden. Puff.

    Nem. Az igazságtalanság ott kezdődik, hogy itt nincs kiugrási lehetőséged, máshol meg még ez is könnyebben megy. Itt csak azok keresnek, akiknek vagy adott a pénzes háttér, jó helyre születtek, vagy az anyjukat is eladnák 5 forintért. Lásd: 384 képviselő.

    Erre sokmindent mondhatnék, de attól, hogy valaki 20ezerért vagont takarít, még nem jár neki ingyen a 100ezres szoftver vagy a heti 10 film. Nem leszel attól jogosult erre, hogy nem tudod megvenni, ezt értsd már meg.

    Szóval ha pénzem lenne, akkor is előbb fizetnék olyan szoftverekért, ami freeware, de az oldalon diszkréten meglapul egy "Donate" gomb, mint egy ilyen pénzéhes hatalomvágyó multinak.

    Tehát te azt mondod nekem, hogy azért töltöd le a fizetős alkalmazásokat, hogy lázadj a kurvanagy kapitalizmus ellen? Na ne már. Azért töltöd le, mert használni akarod, csak nem tudod vagy nem akarod megvenni. Bármilyen fájdalmas is, a warezosok nem holmi digitális Robin Hood-ok.

    Nem tartom magam jófejnek, de tolvajnak sem.

    Szándékosan nem a tolvajt, hanem az "ingyenélő" kifejezést használtam. A tolvaj legalább valami energiát fektet a lopásba.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #59 üzenetére

    nem ilyen "nyálas" 1 pezsgő a beugró

    Látom, kiragadtad a leglényegesebb dolgot a példámból, ám legyen.
    Amire a példát hoztam, az pont a következő: le van szarva, hogy szerinted nyálas a pezsgő, le van szarva, hogy neked más a véleményed egy házibuli szervezéséről, az is le van szarva, hogy te hogyan gondolod. Nem azért, mert a véleményed nem számít, vagy buta/szar/akármilyen ember vagy, hanem mert az én házibulim, és az én szabályaimat neked nem áll jogodban felülbírálni.

    Ezt megfeleltetve, egy civilizált emberközösségben a "vote with your dollar" elv érvényesül: ha egy terméket/szogáltatást szarnak/hiányosnak/drágának tartok, akkor (figyi!!!) bojkottálom, tehát megvonom a pénzem a pénzből élő cégtől. Ha az adott akármi valóban szar, és sokan bojokottálnak, az egy egyértelmű jelzés a cég felé, hogy változtatni kell az üzletpolitikán.

    Némileg igazad van, a mai világban már az üzleti életben nem ismeri senki az "elv" és a "becsület" szót.

    Az üzletben nem elv és becsület van, hanem kereslet és kínálat. Ha az egyik változik, a másiknak reagálnia kell rá, és ennyi. Ez lehet, hogy kisemberként "gonoszságnak" meg ilyen hasonlóan nevetséges dolgoknak értelmezi az átlagpolgár, de egyszerűen nem így működik a világ.
    Mellesleg azt nem értem, hogy engem hol érdekel, hogy ki mit használ Oroszországban, vagy akár Magyarországon? Vagy úgy érted, hogy attól, hogy az oroszok beintenek, én már használhatom ingyen a Windows-t? Tehát ha a sarki szipus gyerek táskát lop, akkor már nem is olyan gáz, vagy hogy van ez?

    Na ez a baj, hogy akiknek van pénzük, azok így látják a dolgokat. Kívánom, hogy legyél te is, akár csak 1 hétig a "másik oldalon". Egyből te is objektívebben látnád a valóságot. (ps 90%- hogy pesti vagy, csak nem mindenhol olyan könnyű az élet, mint a fővárosban. )

    Én úgy látom a dolgokat, hogy ha havi 1 játékra van pénzem (pölö), akkor annyit fogok venni, magyarán addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák