Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    sztem a cikk egy jó kezdeményezés, de összeránt több dolgot, amik valóban akár egymás felé mutathatnak is, de ideáig nem jut már el az írás, hoyg ezeket érdemben összekösse

    először is az MI kutatás, és homanoid robotika fejlesztés két külön terület, bár kétségtelenül az egyik legfontosabb közös céljuk az intelligens androidok* előállítása.
    * ezt a szót én is nagyon hiányoltam a cikkből

    a minél élethűbb szexuális segéd- és pótszerek pedig megint egy teljesen más terület, ha innen közelítem meg a leírtakat, akkor ennek van némi köze a robotikához (azonban a robotika szempontjából ezek a speicális, de egyszerű** mozgások, életfunkciók utánzása nem egy nagy feladat), de az MI-hez semmi kapcsolódása

    **itt arra gondolok, hogy pl. a szexuális aktus élethűbb létesítésére megtervezett csípőmozgás és az ehhez tervezett alkatrészeknek, sosem kell egy járás, súlyemelés, egyensúlyozás műveletek végrehajtására alkalmasnak lennie

    a másik nagy téma, amit a cikk bemutatni kíván, de aztán félbehagyja ezt (szerintem) az pedig az intelligens androidok jövőbeni élettárskénti szerepe, aminek nagyon apró, megkockáztatom a legirrelevánsabb része, hogy szexpartnernek alkalmasak-e

    igaz, hoyg külső szemlélőknek talán nem feltűnő, de aktívb résztvevőként már egy ember-ember kapcsolatban is jelentős különbséget tesznek a (z intelligens) résztvevők egy pusztán szexuális kapcsolat és valódi érzelmi kötődés között

    a 3. nagy témakör, ami viszont az utóbbihoz kapcsolódik (egyébként is szerintem az első valóban inkább a bulvár, és nem tudományos, és végképp nem IT news-os hírek világába tartozik); tehát az írásból szerintem teljesen kimaradt az a felvetés, hogy mikortól számít egy android embernek, vagy talán így emészthetőbb a konzervatívabb felfogásuaknak is, ha úgy kérdezem meg, hogy vajon mit kell elvenni az ember külső (ide értve belsőszervit is), vagy belső (mentális, emócionális) tulajdonságaiból, hogy csupán egy organikus alapon, évmilliók alatt kikésérletezett, autonóm rendszer legyen, azaz csak egy gép (amit az agyban lévő elektromos kisülések vezérelnek)

    huhh, bocsánat a hosszú posztért, de ez a területe a jövőnek talán minden másnál jobban érdekel

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    lehet nem mi (emberek) leszünk az a faj, amely végülis bejárja a világűrt, vagy legnagyobb mélységében megérti a létezést, vagy a fizikát, kémiát, stb...

    de ha mi teremtjük meg azokat, akik végülis igen, akkor a "csillagok magasából" ez még elég jó, sztem:)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz dekoninck #36 üzenetére

    a dupla azt jelenti, hoyg véletlenül kétszer ment el a hozzászólása, ezért a második tartalmát kitörölte, és beleírta, hogy miért van ott mégegyszer egy hozzászólás tőle (mielőtt valaki leharapja a fejét, hogy miért nem a szerkesztés gombot használja)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák