Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika112

    aktív tag

    Valószínűleg lesz hozzá bios, a spórolós lapokon volt gond eddig is nem fértek rá a mikrokódok.
    Jó eséllyel ha nem is a gyártó de sufni bios tuti lesz hozzá csak akkor meg valami másik gent nem fog támogatni.

    Ezt am jól elcseszték amd-nél. Nem kötötték ki a lapgyártóknak mekkora a minimum amit az alaplapra patkolnak...... Kikötik nem lenne vele szívás.
    Ez is inkább fillérszexuálás volt a lapgyártók részéről.....
    Meg hát meg kell oldaniuk fogyjon a termékük hiszen maga a cpu kompatibilis....

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz paprobert #46 üzenetére

    2020-IG! Nem 2021-ET! ígértek hanem 2020-at

    Amd mindig is híres volt róla hogy nem vált foglalatot minden genbe, visszanézel a múltba kb ddr1-2 stb váltásonként cserélt foglalatot.
    Ezt egy konkurens gyártó se mondhatja el magáról. ha 2 genenként váltana még akkor is összehasonlíthatatlanul felhasználó barátabb lenne mint a konkurencia.

    Biost a lapgyártó biztosít, a vezérlő tudja kezelni a cput? igen
    A cpu tud kommunikálni a vezérlővel? igen
    innentől kezdve nem amd a paraszt aki "csak" 4 genen át nem vált foglalatot hanem a lapgyártó aki nem ír hozzá biost.

    Mint mondtam amd-t egy dologért lehetne savazni keményen az pedig hogy nem szabta meg (ha megteheti egyáltalán) am4 lapot csak és kizárólag 256 megabites chipel hozhatnak forgalomba.....

    De akkor meg sokak húzták volna a szájukat kicsivel (500huf?) többe kerül a lap.....

    Amúgy is minden inteles cikknél van 5-8 felhasználó aki vérre menően vallja lapot-procit egybe cserél.... Mondjuk megszokták intelnél ez van....

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz Egon #63 üzenetére

    Na akkor nézzük csak azt a "2gent" intel oldalon amit olyan viccesnek tartasz :C
    i7 belépőjét említem minden esetben mert i7 minden genben volt

    860- S1156
    2600- S1155
    3820- S2010
    4765t - S1150
    5775c - S1150
    6700 - S1151
    7700 - S1151
    8700 - S1151
    9700 - S1151

    ez 9 generáció ami 6 foglalatba illeszkedik ráadásul a foglalat azonossága nem jelent kompatibilitást ha jól emlékszem (friss lapkészlet kellett a friss genhez) . 9/6=1,5 gen foglalatonként még így is :R várom személyeskedés mentes érdemi válaszod :C

    Jesus_Shaves tulajdonképpen rajtuk múlott.... na nem azért mert nem akarták. Úgy gyártották le a lapok felét ami nem felelt meg a pci-e 4.0 specnek, túl távol volt a pci-e foglalat, gagyin volt a vezetősáv a lapokba stb. Ha engedte volna az amd csak azt éri el "xarájemdé nem megy rendesen a pci-e 4.0" ezt előzték csak meg.

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #76 üzenetére

    Tudom....
    De mindig személyeskednek velem hogy a tényeket megemlítem én vagyok a népművészeti kiskancsó....
    ennél fogva igyekeztem "jófejlenni" és még így se jön ki a matek a kedves felhasználónak :)

    Még meg se lett említve hogy OC csak xy lapkészlettel és "k" procival ment stb....
    Úgyis az lenne rá a válasz "hádemamársenkinemtunyingol"....

    Nem dereng már melyik gen volt de az a kövi gen cput belepatkolták az előző gen lapba anno sufniba... az is csak azt bizonyította a foglalatváltósdi csak lehúzás friss lapot vegyél amin friss intel lapkészlet van és persze ugyan az a hálózati vezérlő amit megint csak intel gyárt....

    dkess

    10xxx et direkt hagytam ki had örüljön 4 azonos foglalatot soroltam fel amik ugyan nem kompatibilisek egymással de a foglalat megmaradt...

    Gondoltam hagyok neki egy kis mozgásteret nehogy megsértődjön :R

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

Új hozzászólás Aktív témák