Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Normi™

    őstag

    válasz enginev3.0 #5 üzenetére

    Vagy az Ublock origin-ben be kell jelölni az "EU: Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices‎" szűrőt és volt-nincs riasztás.Azt hiszem az Ablock-ban is elérhető a szűrő és így már külön add-on sem kell rá.Ugyanígy kiváltható a Disconnect nevű add-on is,de az újabb Firefox-okban a beépített követés blokkoló eleve a Disconnect szűrőit használja,csak szűrés szigorúságát lehet állítani..

    (#15) joghurt: Így van,erre jó a Noscript vagy a Canvas blokkoló,böngésző profil hamisító stb....kicsi utánjárással megnehezíthetők az ilyesfajta követések,de teljes védelem nincs.Elvileg a az Adblock easylist szűrőjét ha beállítod nem tudja elküldeni az adatokat ez a követési technika sehova sem,de pár tesztet futtattam és simán kiolvasták az ujjlenyomatomat weboldalak.Ha kutakodsz akkor rájössz,hogy a cookie a legkisebb problémád mivel ahogy írtad már régen van alternatívája,ez pedig a canvas ujjlenyomat.És akkor az ip cím alapú meg hardver összetevők szerinti követésről szó sem esett...

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • Normi™

    őstag

    válasz Dißnäëß #24 üzenetére

    Ez rengeteg embernek nem alternatíva,már maga a linux sem,pláne ezen verzió nem.Amiket én soroltam azok egyszerű add-on-ok amivel csökkenthető a követés az internetezési élmény megtartása mellett,de teljesen nem megszüntethető,de az általad javasolttal sem.Alapból nem használok tor-t mert baromi lassú és nem is bízom meg benne,ebből kifolyólag semmi személyes adatot nem futtatnék át rajta.Nem járható út,én valamelyik "hétköznapi" linux disztró+firefox+add-on-ok kombinációjára teszem a voksom,és így is használom.Túlzásokba nem kell esni.

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • Normi™

    őstag

    válasz Dißnäëß #29 üzenetére

    Tor browser van benne,tudom,hogy firefox alapú,ellenben a sima firefox nem csatlakozik a tor hálózathoz automatikusan,sőt sehogy.A tor akkor sem jó egy átlag embernek.Fogalmad sincs ki üzemeltet egy kilépési pontot egyrészt,másrészt elég régen feltörték a tor-t,azt meg inkább hagyjuk,hogy ennyire egy átlagembernek semmi sem indokolja a rejtőzködését és nem is működnek normálisan az oldalak a noscript és minden beépülő tiltása miatt ha nem ért hozzá,plusz amit írtam korábban,hogy retek lassú a rendszer.Azt meg inkább hagyjuk,hogy ugyanez a réteg nem fog usb-ről működtetni egy rendszert.Amiről te beszélsz az már rejtőzködés a neten és az már ilyen értelemben túlnő a marketing alapú követésen,ergo átlagfelhasználóknak felesleges.Ip alapú követés ellen van más megoldás pl:proxy szerverhez való csatlakozás,de álatlában az is lassú,kivételek persze vannak.Részemről még talán a vpn ami elfogadható,de a tor semmiképpen sem.Haladó felhasználó: Linux+Firefox+Firefox add-on.Kezdő felhasználó: Linux vagy Win+Firefox+Firefox add-on.Megakadályozni úgysem tudod,legfeljebb megnehezíteni.Részemről téma lezárva,feleslegesnek tartom az erről szóló további beszélgetést mert ezek tények.
    Megakadályozni úgysem tudod,legfeljebb megnehezíteni.

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • Normi™

    őstag

    válasz Dißnäëß #34 üzenetére

    Index...tor...huha.Nem vagy te Snowden,gyere le a paranoiáról ameddig nem késő,később már csak segítséggel tudsz majd,bár ahogy nézem....ez nem észak-korea bármilyen rossz véleménnyel vagyok erről a rendszerről.Az meg,hogy te olyanokat írsz ami büntethető az meg egy másik kérdés...

    Egy átlag embernek semmi oka a kereskedelmi alapú követés megnehezítésén kívül bármi mással is foglalkoznia....

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • Normi™

    őstag

    válasz Dißnäëß #36 üzenetére

    Túltolod és ezt nem hagyhattam szó nélkül,gondolkodj.Rohadt könnyen bepörgeti az elméd az ilyesmit és azt veszed észre,hogy ülsz a zárt osztályon,jobb esetben egy paranoid személyiségzavarral,rosszabb esetben paranoid skizofréniával.Ilyesmibe nem szabad magunkat belelovalni mert ez itthon egyelőre nem a realitás,nem azt mondom,hogy nem lesz mert vannak "érdekes" dolgok.

    (#37) 7s26c : Nekem Soros azt mondta mikor eljött személyesen egy szíriuszi ősmagyar gyíkemberrel betolni a chip-et a nyakamba,hogy Kennedy először magát lőtte fejbe majd azután lőtt másra.Biztos kamu,de legalább megtudtam,hogy Jézus tényleg magyar volt,csak a gyilkosainak eldugult a szívcsakrája.

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • Normi™

    őstag

    válasz Dißnäëß #39 üzenetére

    Ha fent vagy a Facebook-on akkor onnantól kezdve teljesen felesleges bármit is tenned :DDD Ezekre amiket írsz nem kell tor,azt nem ilyesmire találták ki,túlzás.

    Egyébként nekem protonmail-em van,gmail-ről váltottam a scannel-és miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • Normi™

    őstag

    válasz 7s26c #42 üzenetére

    Krapulax..... :DD :DD

    (#41) szunyika :

    Az a durva,hogy volt már rá példa.Pár éve mikor Lázár János autója balesetet szenvedett és meghalt egy hölgy akkor a délmagyar.hu-n beírta egy faszi,hogy "inkább Lázár döglött volna meg". Lenyomozták és bíróság elé vitték.Túltolta az tény,de erős üzenet szaga volt a dolognak,nem nagyon kellene pofázni mert így jártok.

    (#43) Dißnäëß : Nekem ezek nem jönnek szembe és nem használok csak pár add-on-t.

    Előzményeket nem tartok meg,cookie-kat csak ott engedélyezem ahol belépek,flash és barátai tiltva vannak így nem kell super cookie blokkoló sem.Ublock Origin az összes lehetséges szűrővel,Noscript,ahol kikapcsolom ott Canvas Blocker,Https everywhere,Random Agent Spoofer és Decentraleyes és kész,még ez is sok.

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

  • Normi™

    őstag

    válasz #40553216 #47 üzenetére

    Ez igaz,de ha elolvastad amit írtam akkor utaltam rá,hogy azért vannak "érdekes" dolgok.Ilyen értelemben igazam van,hogy nem észak-korea.

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Új hozzászólás Aktív témák