2017. január 17., kedd

Gyorskeresés

(#1) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Basszus, már külön bővítményt kellett telepíteni, hogy ne lássam őket, főleg hogy nem volt elég egyszer rányomni

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#2) kriver

kriver
(tag)

Pláne hogy mobilos nézetben alig lehetett leokézni. 😵

(#3) szente válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

szente
(őstag)

Elárulnád a bővítmény nevét? :R

Vegyé':http://href.hu/x/fnts

(#4) Somatom

Somatom
(PH! félisten)

Kíváncsi leszek arra, hogy a mobilszolgáltatós lobbi mikor fogja elérni, hogy a Whatsapp, Viber, stb. hanghívás funkciói is az általuk nyújtott GSM hívás szolgáltatással azonos szabályozás alá essenek.

My name is User. Super User! ZOPO ZP999 XXX

(#5) enginev3.0 válasza szente (#3) üzenetére

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

I dont care about cookies

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#6) PistiSan

PistiSan
(őstag)

Ugyan csak a címet olvastam, de a hírnek örülök, oltári nagy baromság volt, csak a kínlódás ment minden alkalommal ha egy új oldalra tévedtem.

Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#7) szunyika

szunyika
(kvázi-tag)

ezt valaki fejtse már ki nekem:
"Az új szabály szerint a felhasználóknak elég lesz csak egyszer megadni, hogy elfogadják-e vagy sem a nyomkövető cookie-k és más azonosítók használatát."

én mint weboldal tulajdonos honnan tudjam hogy előttem már nyilatkozott-e az user hogy szeretne kukikat, mindenki a másikra mutogat majd? vagy lesz egy nyilvános adatbázis - de ott mi alapján lesz nyilvántartva az user hogy akar-e kukit?

mi van ha egy olyan user jön az oldalamra aki nem fogadta el a kukikat? baromság ez még így is...

örüljünk persze, de én ezt nem értem :W

[ Szerkesztve ]

(#8) prabhu

prabhu
(tag)

Végleg el lehetne tüntetni az összes ilyen vackot. Semmi értelme nincs.

(#9) raskolnikoff válasza kriver (#2) üzenetére

raskolnikoff
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Meg állandóan takarta a fél képernyőt. Hálisten akkor most már tisztábban látok.

Meg az említett bővítmény is mehet a levesbe. :R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10) Realradical válasza szunyika (#7) üzenetére

Realradical
(őstag)

Böngésző szintű beállításként képzelem.

WITNESS ME!

(#11) fallenrize válasza Realradical (#10) üzenetére

fallenrize
(lelkes újonc)

lol abban mar van ilyen, ugy hijjak hogy block all cookies/ vagy 3rd party, esetleg clean cookies after close stb, stb. Ez sosem volt igazi kerdes, ez valamibullshit amin lehet rugozni az ugyvedeknek meg a politikusoknak, 3 perces technikai kerdes. Ezeket meg ugyis az adofizetok fizetik ki ,ennyike.

(#12) leslieke

leslieke
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Végre, elég idegesítő.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

végre

„Turn your face to the sun and the shadows fall behind u.”

(#14) -AD4M-

-AD4M-
(tag)

"Az új szabály szerint a felhasználóknak elég lesz csak egyszer megadni, hogy elfogadják-e vagy sem a nyomkövető cookie-k és más azonosítók használatát."

Ez mekkora :C
Szóval, ha nem fogadja el valaki a cookie-kat, akkor az el lesz tárolva egy cooki-ban :U

Allons-y!

(#15) joghurt

joghurt
(őstag)

Kár, hogy az EU-s illetékesek még le vannak ragadva a sütiknél.

A Google (és gyanítom, a többi nagy is) már réges-rég browser fingerprintinget is használ, beleértve a HTML5 canvas-on keresztüli cross-site adatátadást, tehát a vonatkozó adatvédelmi szabályok célját tökéletesen megsértik.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) noPublicFG válasza -AD4M- (#14) üzenetére

noPublicFG
(fanatikus tag)

Nesze semmi, fogd meg jól!
:D
A törvényhozás képtelen bármi értelmeset létrehozni.
Az "Alapítvány előtt" jut eszembe róla. A lassú bukás már elkezdődött. :D

plus ça change, plus c'est la même chose

(#17) bambano

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

engem érdekelne, hogy az eddig rendszerben mi volt a jó meg az önkéntes?
volt egy elfogadom gomb, oszt jónapot. nem fogadom el gomb nem volt.

@netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#18) Bluesummers válasza noPublicFG (#16) üzenetére

Bluesummers
(fanatikus tag)

Nesze semmi ... Ugyanezt akartam írni.

(#19) tomtyi válasza bambano (#17) üzenetére

tomtyi
(PH! kedvence)

Erre mondják a weboldal tulajok, hogy az oldal olvasásának, használatának feltétele az „igen”. Az önkéntes lemondás az oldal olvasásáról, használatáról a „nem”.

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#20) Dißnäëß

Dißnäëß
(újonc)

Lesz@rom mi van mögötte, úgyis okéztam mindig:

VÉÉÉÉGRE !!!

Már túrtam a netet olyan Firefox plugin után, ami automatikusan okézza ezeket....

Remélem, ph-ról is eltűnik hamarosan.

Jobb haj és fog híján adni a tápot a röfik emésztése végett, így az állatvédők is elégedettek lesznek - persze nem tilos utólag fogat húzni, de ki akar záróakkordként disznószarban turkálni ?

(#21) Normi™ válasza enginev3.0 (#5) üzenetére

Normi™
(őstag)

Vagy az Ublock origin-ben be kell jelölni az "EU: Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices‎" szűrőt és volt-nincs riasztás.Azt hiszem az Ablock-ban is elérhető a szűrő és így már külön add-on sem kell rá.Ugyanígy kiváltható a Disconnect nevű add-on is,de az újabb Firefox-okban a beépített követés blokkoló eleve a Disconnect szűrőit használja,csak szűrés szigorúságát lehet állítani..

(#15) joghurt: Így van,erre jó a Noscript vagy a Canvas blokkoló,böngésző profil hamisító stb....kicsi utánjárással megnehezíthetők az ilyesfajta követések,de teljes védelem nincs.Elvileg a az Adblock easylist szűrőjét ha beállítod nem tudja elküldeni az adatokat ez a követési technika sehova sem,de pár tesztet futtattam és simán kiolvasták az ujjlenyomatomat weboldalak.Ha kutakodsz akkor rájössz,hogy a cookie a legkisebb problémád mivel ahogy írtad már régen van alternatívája,ez pedig a canvas ujjlenyomat.És akkor az ip cím alapú meg hardver összetevők szerinti követésről szó sem esett...

[ Szerkesztve ]

Linux Mint Cinnamon

(#22) gerii

gerii
(PH! addikt)

Na akkor vége lesz a rejtett számról való hívásoknak is? Ideje lenne.

(#23) Bluesummers válasza gerii (#22) üzenetére

Bluesummers
(fanatikus tag)

Nem tudom ... ilyeneket amúgy sem nagyon tudtak megtalálni. Most hoztak / hoznak egy törvényt ... szerintem ugyanúgy folytatják majd :)

(#24) Dißnäëß válasza Normi™ (#21) üzenetére

Dißnäëß
(újonc)

Ha komolyabb lábnyomkicsinyítés kell, akkor tails és ezt is még lehet finomítani, de már egész jó egynek. Előbb VM-ben érdemes kipróbálni, aztán ha adja, élesben egy USB stickre fel .. ;)

Jobb haj és fog híján adni a tápot a röfik emésztése végett, így az állatvédők is elégedettek lesznek - persze nem tilos utólag fogat húzni, de ki akar záróakkordként disznószarban turkálni ?

(#25) 7s26c

7s26c
(fanatikus tag)

Mobilon nagyon megkeserítette az életem. Ideje.
"A szigorúbb adatkezelésnek az olyan szolgáltatók, mint a Google, nem örülnek, ugyanis pl. a Gmailben ezek után az e-mail tartalmának elemzését nem használhatják fel célzott hirdetések elhelyezésére – csak akkor, ha ezt a felhasználók külön engedélyezik." Elemezgetik a levelem... Köszi!

[ Szerkesztve ]

Meditate on it, I will

(#26) joghurt válasza Dißnäëß (#24) üzenetére

joghurt
(őstag)

Azért én használni is szeretném az internetet, nem egy-két illegális ügyletet intéznék el nyom hagyása nélkül.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Normi™ válasza Dißnäëß (#24) üzenetére

Normi™
(őstag)

Ez rengeteg embernek nem alternatíva,már maga a linux sem,pláne ezen verzió nem.Amiket én soroltam azok egyszerű add-on-ok amivel csökkenthető a követés az internetezési élmény megtartása mellett,de teljesen nem megszüntethető,de az általad javasolttal sem.Alapból nem használok tor-t mert baromi lassú és nem is bízom meg benne,ebből kifolyólag semmi személyes adatot nem futtatnék át rajta.Nem járható út,én valamelyik "hétköznapi" linux disztró+firefox+add-on-ok kombinációjára teszem a voksom,és így is használom.Túlzásokba nem kell esni.

[ Szerkesztve ]

Linux Mint Cinnamon

(#28) Dißnäëß válasza 7s26c (#25) üzenetére

Dißnäëß
(újonc)

Email: protonmail.com
Chat: wire (app mobilra)

Eddig ezek jónak tűnnek.

(#29) Dißnäëß válasza Normi™ (#27) üzenetére

Dißnäëß
(újonc)

Miért, a tails-ben szerinted mi van beégetve ? (Firefox) ;)
Egyébként értem, amit mondasz és az a nagyonsok ember, akiről beszélsz, általában azt sem tudja, mi a ph. :U

Szóval innen, egy prohardverről azért ha 10-ből 1-2 embert megfog a dolog, már jó. :)

(#30) 7s26c válasza Dißnäëß (#28) üzenetére

7s26c
(fanatikus tag)

Megkukkolom őket, Köszi!

Meditate on it, I will

(#31) szunyika

szunyika
(kvázi-tag)

a protonmail neki nem biztos hogy jó: "nem egy-két illegális ügyletet intéznék el nyom hagyása nélkül"

nézd meg hogy a Google mennyiszer szolgáltatott valamilyen információt az elmúlt jó pár évben: https://www.google.com/transparencyreport/userdatarequests/HU/

[ Szerkesztve ]

(#32) Normi™ válasza Dißnäëß (#29) üzenetére

Normi™
(őstag)

Tor browser van benne,tudom,hogy firefox alapú,ellenben a sima firefox nem csatlakozik a tor hálózathoz automatikusan,sőt sehogy.A tor akkor sem jó egy átlag embernek.Fogalmad sincs ki üzemeltet egy kilépési pontot egyrészt,másrészt elég régen feltörték a tor-t,azt meg inkább hagyjuk,hogy ennyire egy átlagembernek semmi sem indokolja a rejtőzködését és nem is működnek normálisan az oldalak a noscript és minden beépülő tiltása miatt ha nem ért hozzá,plusz amit írtam korábban,hogy retek lassú a rendszer.Azt meg inkább hagyjuk,hogy ugyanez a réteg nem fog usb-ről működtetni egy rendszert.Amiről te beszélsz az már rejtőzködés a neten és az már ilyen értelemben túlnő a marketing alapú követésen,ergo átlagfelhasználóknak felesleges.Ip alapú követés ellen van más megoldás pl:proxy szerverhez való csatlakozás,de álatlában az is lassú,kivételek persze vannak.Részemről még talán a vpn ami elfogadható,de a tor semmiképpen sem.Haladó felhasználó: Linux+Firefox+Firefox add-on.Kezdő felhasználó: Linux vagy Win+Firefox+Firefox add-on.Megakadályozni úgysem tudod,legfeljebb megnehezíteni.Részemről téma lezárva,feleslegesnek tartom az erről szóló további beszélgetést mert ezek tények.
Megakadályozni úgysem tudod,legfeljebb megnehezíteni.

[ Szerkesztve ]

Linux Mint Cinnamon

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.