Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz hokuszpk #210 üzenetére

    Nem mondtam, hogy érthetetlen vagy gond, hogy így van.
    Pusztán tény.
    Nyilván a mostani helyzet sem az ideális. Ha a kereslet-kínálat(ide beleértve a konkurenciát is) egyensúlyban lenne akkor a normál eset az, hogy egységnyi teljesítményt egyre olcsóbban kapunk.

    Most úgy néz ki nem fogunk, mert nincs konkurencia-árverseny és a keresleti oldal nagyobb jelenleg. Ez érhető de rosszabb mint az alaphelyzet.

    A korábbi meg nyilván jobb volt amikor a verseny miatt az AMD brutálisan aláárazott. Én gyakorlatilag +5-7k-ból jutottam el egy Intel 4/4-ről Ryzen 8/16-ig. (És nyilván átlag nonK modellről még frekiben is fentebb léptem Intel->AMD irányba ami csodás kuriózumnak tűnhet, merazintelfrekibenmindigjobb... pedig még ez sem alapvetés. Nagyobb részben csak az OC réteg kiindulópontja. :D) Szóval ez sem az alap piaci helyzet volt. :D

    Innen nekem a 3700X rohadt messze van árban. 3600-on gondolkodtam mert kb. ugyanazt tudja 6 magból de még az is drágább jelenleg.
    Szóval új szériánál nincs meg a jó perf/price arány. Avagy a régit viszont hirtelen jóárasították.
    Hogy ez megtörténik-e az újnál azt nem tudom. Elvben perf alapon nem lenne muszáj lentebb árazni a 3xxx-et. Ahogy a 2700-ak is ajándéknak voltak tekinthetően 50k körül meg alatt.

    Reméljük. :D

Új hozzászólás Aktív témák