Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz bencze #22 üzenetére

    Sajnos nincs. Startupot csinálni az USA a legjobb hely.

    while (!sleep) sheep++;

  • hemaka

    nagyúr

    válasz bencze #22 üzenetére

    Voltal mar kint? Ha meg nem, mindenkeppen probalj kijutni es megerted miert kell oda menni. Ott mas a mentalitas, a penz nem igazan erdekli oket, mert van boven.

    En egy reszben ismeros csaladnal voltam es elmentunk bevasarolni. En, meg ugy szerintem az atlag ugy vasarol, hogy tudja nagyjabol miket akar venni es probalja nem a legszarabbat, de nem is a legdragabbat venni. Es annyit vesz, mennyi 1-3 napra elegendo. En igy is tettem, kerdezi Carla mit csinalok. Mondom neki, mit, bevasaroltam. Elkezdi, hogy miert csak ennyit vettem es mi lesz ha elfogy vagy ha szeretnek mast is enni.
    Akkor eljovok a boltba megint vagy nem eszek olyat, eszek azt ami van.

    Azt az arcot es nem is tudom, talan ketsegbeesest amit akkor lattam az arcan nem tudom leiirni, azt latni kellett volna.
    Es nem engedte, hogy annyit vasaroljak, vegyek meg barmit amit kicsit is szeretek, hatha kelleni fog, ha megromlik majd kidobjuk es veszunk megint vagy masikat.
    Igy talan megerted miert lehet ott szinte mindent eladni vagy felfuttatni, ami kicsit is szimpatikus az ottaniaknak.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bencze #22 üzenetére

    Hogy egy Tesla-t vagy SpaceX-et megcsinálj, nem elég pár "szaros" millió. A SpaceX Falcon-1-es rakétájából az első kettőt az amerikai védelmi minisztérium pénzelte a DARPA irodáján keresztül. A Falcon-9 rakéta és a Dragon űrhajó fejlesztésének meglehetősen nagy részét a NASA fizette ki (több száz millió dollár ~7 év alatt).

    Most vegyük Európát, itt a legígéretesebb (és csaknem az egyetlen komolyabb) űrjármű fejlesztés a brit Skylon űrrepülőgép. A hajtóműfejlesztésre a ESA 1+1 millió eurót adott 2009-ben és 2011-ben. 2015-ben a brit kormánytól kapott 50 millió fontot még a támogatásra. A BAe konzorcium pedig bevásárolta magát a cégbe, 20,6 millió fontért (20%-ot kapott részvényekbe cserébe). Ez még mindig csak a hajtóműfejlesztésről szól, a teljes űrrepülőgép fejlesztése még sehol, az alsó hangon is több száz millió, de inkább milliárd euró lenne.

    Na most ehhez képest a SpaceX, RpK, OrbitalATK a nagyobb elért feladatokért (pl. sikeres hajtóműteszt, hővédő pajzs teszt, stb.) 20-40 millió dollárokat kapott.

    Ez az alapvető különbség. Ott ha elég ügyesen pozicionálod magad, akkor kaphatsz pénzt, itt, Európában pedig még ha ügyes vagy, akkor is csak nagyságrendekkel kevesebbre számíthatsz. A világ elmaradottabb részeiben pedig még ennél is kevesebb pénzt lehet bevonni ilyen célokra...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák