Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    Ugye volt már ilyen megoldás amúgy nem is egy, ha jól emlékszem, akkor a Razer csinálta az elsőt.
    Kíváncsi lennék egy eladási statisztikára. ;]

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz kenwood #14 üzenetére

    Hja, igazat adok Neked.
    Ez a "Minek vettél Marcedes terepjárót, ha rossz úton akarsz menni, inkább vegyél egy használt parancsnoki GAZ-t" meg "A fűrészporos tapéta lefestve miért nem jó?"típusú hozzászólás-generátor hír; ami többe kerül, mint a parizeres zsemle, az felesleges.

  • Ed_007

    aktív tag

    Mobil munkaállomást használok, ami tök jó, megbízható, robosztus, remek billentyűzettel és a többi. Imádom.
    Töltővel együtt viszont több, mint 3,5 kb. Hátizsákkal, tollakkal egyebekkel együtt 5 kg feletti tömeget hurcolok magammal a napi 4-5 megbeszélésre, szerte a városban. Hol autóba be majd onnan ki, hol tömegközlekedéssel, hol gyalog.
    A dedikált VGA miatt napközben is tölteni kell - ami nehezíti a megbeszélést, ha pl. kávéházban találkozunk. Ha van is konnektor, ki kell pakolni a töltőt is, kábelezni, ami botlásveszélyes is lehet és a többi.
    Otthon dokkoló+külső monitor, napközben beépített képernyő.
    Heti egy-két alkalommal játék, ami pörgeti a ventillátort (a dedikált VGA-nak kell a hűtés).
    Másik gépet nem akarok használni (adatokat egy helyen akarok tárolni, mindig legyen kéznél minden, ha kell).
    Mire válthatok?
    1) 13,3-14" méretű ultrabook-ra, ami hordozhatóság szempontjából remek PLUSZ egy játékgép
    2) másik mobil munkaállomás, ami egyben ad mindent, de nehéz, kényelmetlen vele mozogni.
    Nem akarok gamer notebook-ot, amely még nehezebb lenne, mint a jelenlegi gépem, és nem akarok dedikált játékgépet sem (bár ha olyan jó lesz az új AMD chip, amilyennek hirdetik, talán meggondolom magam és elszórakozom vele).
    Olyan erős VGA-s gépet kerestem, amelynek
    - van hivatalos képviselete Magyarországon (nem akarok külföldre menni garanciáért vagy postázgatni),
    - van magyar lokalizációja (billentyűzet stb); nem azért, mert nem tudok külföldiül, hanem azért, mert sok anyagok magyarul készítek és így kényelmesebb,
    - van legalább 1 TB SSD-je (SSD+külső merevlemez kábelen lógatva ultragáz - szerintem),
    - legalább WQHD felbontása a beépített képernyőn,
    - 4K külső monitort meg tud hajtani legalább 60 Hz-el,
    - kényelmes a billentyűzete,
    - nagy Enter van a keyboard-on (mert így szeretem),
    - van billentyűzet megvilágítása (az éjjeli munkák miatt),
    - könnyű és kicsi a fogyasztása
    - jó a hűtése (ne menjen tönkre a túlmelegedés miatt),
    - dokkolható.
    Néztem olyan gépeket, amelyek teljesítik a felsoroltakat.
    A Razer és Alienware fentiek miatt kiesett (nincs helyi képviselet és/vagy magyar billentyűzet).
    A Dell XPS majdnem tuti, de nincs magyar billentyűzete és a VGA-ja sem elég erős.
    A Lenovo T460p erős, de nehéz és gyenge a VGA-ja.
    Az Asus ultrabook-ok majdnem jók, de kicsi a képernyőjük.
    Nekem remek lenne egy erős és jól hűtött CPU-s ultrabook TB3 csatlakozóval PLUSZ egy ilyen külső VGA.
    Kinéztem egy még nem kapható gépet, amely viszont teljesíteni fogja a feltételeket, de nincs dedikált VGA benne, viszont ezzel a gyártófüggetlen dobozzal a játékhoz is elegendő megjelenítést kaphatna.
    A bemutatott külső VGA ára a kinézett gép várható árának egyharmada (videokártyával együtt), szóval nem elrugaszkodott (a konfigurációhoz képest).
    Öt évnyi használatnál maradva munkanaponkénti egy korsó sör árához hasonlítva megtakarítok a géppel (miközben pénzt is termelek vele).
    Öt évnél maradva munkanaponkénti egy további kávé áráért fulon játszhatok minden kívánt játékot.
    Napi egy doboz cigi öt évnyi árával összevetve a gép PLUSZ külső VGA kombó még olcsóbb is.
    A drágaság tehát erősen relatív.
    :DDD

Új hozzászólás Aktív témák