Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Nem tudom mi ez a nagy ájuldozás. Még egy fajta kontroller. Valamire az egér praktikus, valamire a digitalizáló pad, valamire a joystick, valamire a kormánykerék... valamire meg ez, de kétlem hogy ez bármit forradalmasítana, úgy mint anno az egér tette. Ha valaha a "monitor falak" elterjedtek lesznek lakásokban meg köztereken, a mutogatós és beszédvezérlés fontossá válhat (mivel nincs kezelőpult ahol pl. egér lehetne), viszont ott pont az lenne a lényeget, hogy hogyan lehet kesztyű nélkül meghatározni, hogy hogyan állnak az ujjaid, és azt ez nem tudja. Ha meg már tudod az x, z, y koordinátákat (speciális kesztyű), akkor az, hogy azok viszonya és változása milyen gesztusnak felel meg, jó kis programozó matematikus feladat, de nem hiszem, hogy különösen nehéz lenne. Az meg, hogy ki lett találni, hogy melyik mozdulat mit jelentsen... imádom, mikor az effélét kutatásnak hívják. Józan paraszti ésszel és praktikus gondolkodással megáldott műszaki (kreatív) embernek azért ez nehogy már gond legyen.

    Persze egy Gábordönciből épp kiesett átlagos programozócsapat nem fogja megoldani mindezt, de hát ennél sokkal komolyabb mérnöki teljesítmény dögivel van körülöttünk, azokat meg többnyire tudomásul sem veszik az emberek. Csak most ez volt a Minority Report-ban és akkor ez most fjúúúcsőőő meg wow. :U Akkor már pl. automata sebváltó sokkal wow-ab.

  • ddekany

    veterán

    válasz Carsee #27 üzenetére

    Na tessék... Nem véletlenül mondtam úgy, "Gábordönciből épp kiesett átlagos programozócsapat". Nyilván bármiféle iskola nélkül is lehet valaki jó.

    És az zavart csak, hogy mindenki itt hasra esik, mintha ez most nem tudom milyen futurisztikus dolog lenne, pedig...

Új hozzászólás Aktív témák