Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    "JWST képességei bizonyos területeken alulmaradnak a Hubble-hoz képes"
    Az nem derült ki a cikkből , hogy mik ezek a területek. Érdekelne pedig.

    Van még egy dolog:
    "a tükör pedig olyan sima, egyenletes, hogy ha ezt kiterjesztenénk egy Egyesült Államok nagyságú területre, akkor az ország dombjai és völgyei mindössze pár centi magasak/mélyek lennének."

    Ezt sokszor elolvastam, de nem tudom értelmezni. Valaki lefordítaná?

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Geffry #43 üzenetére

    ah így már értem. köszönöm. :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Cifu #45 üzenetére

    Köszi neked is. Számítógéppel árdolgozott ,de hagyományos képeket akkor nem is kaphatunk a JW-től?
    Hubble képeit évekig gyűjtöttem. Lenyűgöző volt látni és ha jól tudom ennek az utódja, az Atlas is Infravörös tartományban akar dolgozni. Tehát még évekig vagy akár évtizedekig a Hubble lesz a legjobb minőségű hagyományos megfigyelésre használható eszköz? Ez elszomorít.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Cifu #47 üzenetére

    Egyértelmű, hogy az emberek nagy része, -köztük én sem- nem ért a csillagászathoz és az űrkutatáshoz, de szeretjük és kíváncsiak vagyunk.Hozzánk így lehet csak eljuttatni ezt a dolgot.
    Lehet, hogy ezek fals képek valamilyen szinten, még ha tudományos értelemben véve haszontalan is, de az olvasott cikkek alapján a képek azt adják vissza, amit és ahogy láthatná az emberi szem, persze színekben felerősítve, de biztos vagyok benne , hogy enélkül is lenyűgöző lenne a látvány, egy kis fantáziával. Ezek a hihetetlen milliárdok azoknak azt embereknek a zsebéből kúsznak be nagyrészt, akik csak ilyen formában kaphatnak belőle vissza valamit. Nekem - bármilyen felületes dolog is ez- fontos lenne ez.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Tigerclaw #66 üzenetére

    A za gond, itt, hogy a tervezéstől a fellövés napjáig már elavulttá válik. Gondolom közrejátszott az űrprogramba ölt pénzek csökkentése, stb is ebben.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz rii #100 üzenetére

    Nem az autógyártók élnek ebből, hanem általában a hivatalos autókereskedések akik szervizzel együtt dolgoznak.. persze gondolom van rajt valamennyi hasznuk, de nem hinném, hogy ez a fő bevételi forrás nekik. Amit írtál inkább arra vonatkozik az ő részükről, hogy gyakrabban cserélj autót, vásárolj, Ezért romlik a gyártási minőség, nem érdekük, hogy 20 évig egy autót olcsó javítási költségekkel használj.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz azbest #102 üzenetére

    Ez sajnos sokkal bonyolultabb dolog ennél. 2008 ban a Gyöngyösi fősulin volt egy Svéd kutató előadást tartani nekünk az alternatív energia kihasználásáról. Lehet hallottál erről a dologról, de hátha többen nem. A hagyományos elektromos autók nem jelentenek megfelelő megoldást, sőt adott helyzetbe veszélyesebb., mint a mostani belső égésű motorok. Kimutatták, ha most 2 nap alatt a világ összes hagyományos belső égésű motorját elektromotora cserélnék, 20 % -kal megnőne a káros anyag kibocsátás, az erőművek miatt, kb 8 x több hagyományos erőművet kellene építeni és 3 x több atomerőművet,( megnőne a jócskán rádióaktív környezetszennyezés) valamit fel kellene bolygatni a föld vízerőművekre megfelelő folyóinak élővilágát, ami felborítaná a vízháztartást is, valamit az országok egymás közti viszonyainak sem tenne jót, a több országon átmenő folyókkal számolva.
    Legnagyobb gond pedig az, hogy az emberek nem számolnának azzal, hogy mennyibe kerül az utazás, nem lenne akkora visszatartóereje a dolognak, mint a kőolaj és üzemanyagáraknak,, mert az elektromos energia olcsóbb lenne, ezért jóval kisebb lenne visszatartóereje annak, hogy az emberek mindenhova és sokat utazzanak autóval. Átlagember nem gondolkozik azon, hogy abba a konnektorba is el kell juttatni valahogyan azt az áramot és meg kell termelni. Arról ne is beszéljünk, hogy jelenleg az akkumulátorok megsemmisítése és újrahasznosítása horribilis összegekbe kerül valamint nagyon környezetszennyező eljárásokkal tudják csak megoldani, valamint sok olyan anyag kellene az új fajta modern nagy teljesítményű akkumulátorokhoz, amivel a föld ugyan úgy nem rendelkezik korlátlan mennyiségben, mint ahogy a kőolaj, földgáz készletekkel sem. A legjobb megoldást egyértelműen a napenergiával működő autók jelentenék, egy az arra otthon kiépített töltőállomással, akár 20 évig üzemelő akkumulátorokkal , amik alig veszítenek a kezdeti teljesítményükből. Ilyen megoldások pedig még gyerekcipőben járnak.

    Bocsánat a nagyon OFF-kommentért.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák