Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KevinMulder

    tag

    válasz .mf #31 üzenetére

    Én írtam egy C++ programot, ami egy 10GB-os FHD videót 20 bájtra tud betömöríteni. Sajnos a kitömörítővel még nem készültem el! :)

  • tecsu

    addikt

    válasz .mf #31 üzenetére

    "Mint hobbi-fotós és időnként videós, sok év anyaga azért szépen összeadódik, még ha eléggé visszafogottan is kattintgatok és alaposan szelektálok. Főleg a FHD videók a magas bitrátáikkal félelmetesen tudják zabálni a tárhelyet..."

    Igaz, de tedd a kezed a szívedre!, a legtöbb anyagot nem nézitek vissza soha, csak van. :))

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • Kansas

    addikt

    válasz .mf #31 üzenetére

    mb, az ám a mértékegység, millibit :D vidámabb lett a napom, köszi...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • bteebi

    veterán

    válasz .mf #31 üzenetére

    Nem kötekedésnek szántam, sajnálom, ha úgy vetted.

    Az árvíz környékén/után tényleg 220 körül volt az USAdollár, de előtte pár hónappal még csak 180-190 volt, ahhoz képest a 290 meg több, mint +50%, ami egyáltalán nem kevés. (Meg ugye valamikor - ősrég - néhány évig az ÁFA is csak 20% volt, azt emelték utána vissza 25%-ra, majd 2012-ben tovább emelték 27-re).

    A merevlemezgyártók egy része amúgy talán már veszteséges is volt, és állítólag azt a nyomott árat amúgy se tudták volna sokáig fenntartani. A kamu árvíz persze sokat segített. Pontosan nem tudom, hogy milyen anyagok vannak egy HDD-ben, de minden bizonnyal vannak benne ritkaföldfémek is, amik - amennyire tudom - szintén jelentősen drágultak. Meg idő közben kevesebb gyártó is lett a felvásárlások miatt, úgyhogy a helyzet egyáltalán nem kedvez az igazán olcsó HDD-nek. Sajnos. De összességében leginkább az erős dollár/gyenge forint miatt szívunk mi leginkább.

    Jim Tonicnak meg egyszerűen nem volt igaza. Halott technológia a HDD? Talán, bár egyelőre szerintem még nem. A CD-re nyugodt szívvel lehet mondani, hogy halott, a HDD-re viszont nem. Sokan amúgy már a flash alapú adattárolókat is temetik, temették, de egyelőre nincs attól jobb, legalábbis sebességben. A megbízhatóság már egy érdekesebb kérdés, az ár viszont vitán felüli. Az SSD még mindig rohadt drága a HDD-hez képest (erre próbáltam rávilágítani egy konkrét példával), és ez egy darabig még így is fog maradni. Persze szép lassan szűkül az olló, és amint nagyjából eléri a HDD fajlagos árát, akkor az már tényleg csak alternatív, offline tárolónak fogja megérni. Vagy talán még annak se. De az még azért odébb van néhány évvel.

    Azt se értem, hogy mit segítene egy 10-12 terás HDD árán az, ha a 2-3 terások jobb áron mennének. Oké, Átlag Józsinak jobb lenne, de ebben a hírben nem az volt a kérdés. Azért a nagyobb HDD-k, ha már nem vadiúj modellek, fajlagosan olcsóbbak szoktak lenni, és az szerintem magától értetődő, hogy miért. Én még talán tavaly előtt vettem egy 8 terás Seagatet (kicsit féltem, félek tőle, de egyelőre még jó :DDD), talán 68k-ért. Egy darabig utána 65k körül is kapható volt, majd nemrég felment 80 körülre is, de most elvileg 72k körül már beszerezhető. Az 2-3 TB-ra vetítve kb. 18-27 ezer Ft, ami nem annyira vészes. Ha azt beszorzod 220/290-nel (tiszta árfolyam-különbség), akkor kb. 14-21 ezret kapsz. Ha meg az általad említett 21k-t számolod át 220-as dollárra, akkor kevesebb, mint 16k-t kapsz (180-as dollárral meg csak 13k-t) - szóval annyira azért nem drámai a helyzet, "csak" szar a forint :(. Ezért is kell(ene) - többek között - Amerikában élni :DDD.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák