Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    válasz opr #3 üzenetére

    A környékünkön kísérleti jelleggel pont optikai net van, kb. 100/100 mbit-es sebességgel (elvileg szimmetrikus), 10k körüli áron kb. 1-1,5 éve... Mindez kertesházas részen van, az optikai kábelt bevitték a házba (FTTH). (nincs osztozkodás, nem panelról van szó)

    Érdekes, hogy az optikai modem leírásában jóval nagyobb valami 500 mbit - 1gbit sebesség szerepel, mint támogatott max, mégis a modemen 4db 100 mbit-es downlink LAN kimenet van és az optikai uplink támogat ilyen nagy sebességet. (a logikát nem látom benne mindenesetre)

    Egyébként egy kisebb helyi szolgáltató csinálta meg, peremkerületről van szó.

    Mindezeket csak azért írtam le (nem dicsekedésből!), hogy mások is lássák, elvileg nálunk is van fejlődés de én úgy látom, hogy csak a kisebb szolgáltatóknál... :U

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Meridian #10 üzenetére

    Az lehet, de a kertesházas részt, ahol minden házba külön-külön kell bevezetni a kábelt, vagy a "panelokat", sorházakat, ahol "anyagilag jobban megtérül 1-1 ilyen beruházás"?

    Én kertesházankénti kábelezésre gondolok, nem pedig arra amikor 1 épületbe bevisznek 1 optikát majd rézvezetéken osztják tovább lakásonként (FTTB). Legalábbis én csak utóbbiról hallottam eddig nálunk és az tudtommal nem FTTH a Wikipedia szerint. Ám ha tévednék, javítsatok ki :)

    Bár jobban belegondolva, az UPC-s Fiber Power is optikán megy be a lakásba és optikai modemet adnak mellé?

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák