Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz dutrás #5 üzenetére

    Hogyan tudják ezeket a szabályokat betartatni?

    Új hivatás jön létre? "Drón Ellenőrző Rendőrség"?

    És ők majd alkalmaznak speciális elektrosokkoló lövedéket, és/vagy idomított sólymokat, hogy szükség esetén a szabálysértő, vagy a légi forgalomra veszélyes drón eszközöket a földre kényszerítsék?

    Szerintem mindez nagyobb kihívás, mint a vonatkozó szabályrendszer megalkotása...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Robitrix #14 üzenetére

    Értem. Annak ugyanaz a végeredménye? A drón lehuppan a földre?

    Egyébként azért is érdekel, mert ha jól értem, "dedikált" területeken működik ez a fajta kontroll. A többi helyen hogyan garantálják a repülés biztonságát?

    Én például egy kertvárosi, családiház övezetben lakom, ahol főleg nyáron rendszeresen suhannak el mezőgazdasági repülők (szúnyogirtás céljából), városnéző sétarepülők, és különféle helikopterek (gondolom rendőrségi, és katonai).

    Ezek némelyike egészen alacsonyan repül, szinte csak pár 10 méter magasan a föld felett. A kertesházak között sok a fa is, és a kertben állva az ember sokszor már akkor pillantja meg ezeket a gépeket, amikor tényleg ott, az ő telke környékén, illetve felett járnak.

    Namost ha az átlag drón felhasználó ilyenkor a kertjében állva repteti fel-le, ide-oda a drónját az említett járművek repülési magasságában, akkor mi történik? Hogyan akadályozza meg, hogy véletlenül a drón beleütközzön ezekbe?

    Gondolom, minél több ember fog használni ilyen drón eszközöket, annál lényegesebb lesz ez a kérdés...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák