Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz GeoJoe #168 üzenetére

    IG2!!!!4!!44négy!4!negyvennégy!4!4!!

    Anno áltsuliban nyarakat játszottam vele át, összes fajjal összes nehézségi szinten sikerült végigvinni plusz a küldetések is megvoltak mind, eredeti lemezes verzió azóta is polcdísz. A zenéjét mind a mai napig hallgatom meló közben, baromi nyugtató és segít fókuszálni.

    Mondjuk a nehézségi szintek érdekesen voltak belőve. Könnyűn kb egy betépett lajhár is simán lealázott mindenkit, normálon már volt kihívás, nehéz meg konkrétan ha nem volt mázlid az elején akkor esélytelen volt. Pedig úgy volt az igazi, összes űrcsatát lejátszani, összes kolóniát te raktad össze, terveztél direkt gyengébb hajókat és tankokat hogy pénzből ki tudj jönni. Onnantól hogy a fegyverzavaró és a hajómanipulátor megvolt, kb instant win. Összes csatában a lehető legközelebb kellett kerülni, talán nehéz korvettre (vagy sima cirkáló?) már felmentek, néhány hajóval porrá lehetett zúzni olyan flottákat ahol százszámra jöttek ellened a csatahajók hamvasztóval.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Kansas #189 üzenetére

    Szerintem arra gondolt a kolléga -legalábbis én erre gondolok- hogy jönnek szépen sorba a csilivili 619-edig redesignok, de funkcionálisan kb ugyanott tartunk ahol kb az XP (sőt, kb 95) tartott. Nyilván azóta bőven volt reszelgetés a háttérben, de magát a használatot segítő dolgok (pl emlegetett visszatöltés) sehol nincs pedig technikailag simán kivitelezhető már évtizedek óta, ellenben a start menüt már sikerült párszor újradizájnolni aminek az esetek 90%-ában anyázás volt a vége, lásd pl 8 -->8.1 visszakozás, illetve totál visszaugrás a 10-nél.

    Nyilván ennek van marketingértéke és ezzel lehet eladni valamit, de gyakorlatilag semmivel nincs előrébb a mezei júzer azon kívül hogy nő a gépigénye az újabb OS-eknek.

    Amúgy a MacOS visszahozza egész jól a dolgokat, a win is próbálkozik de bár ne tenné, több példányban nyílik, nincs benne a fájl, módosítások sehol, pedig a technika megvan, pl notepad++ hibátlanul visszahoz bármit akármilyen aljas módon rántod ki alóla a szőnyeget.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Kansas #194 üzenetére

    Ez tiszta sor, itt most nem is konkrétan a W11-re gondolok, hanem úgy alapvetően a wines fejlesztésekre. Francnak kell variálni a GUI-t amikor valóban hasznos fícsöröket is lehetne implementálni?

    Win esetén pl nekem iszonyat hiányzott a mac-es search folders, dinamikus mappák amik tartalma igényeknek változik. Pl olyan fájlok amik nagyobbak mint x és utoljára módosítva volt több mint x ideje. Esetleg képek amik nagyobb felbontásúak mint x.

    A wines kereső is botrány, bár a 11-hez nem volt szerencsém, de 400mhz-es G3 macemen a spotlight instant találta meg amit kerestem, akár egy PDF-en egy szövegdarabot, mindezt egy ősrégi kerregős HDD-n 1 magos procival.

    Ezen felül ha már UI, régi vezérlőpult megvan még? Vagy x éve nem sikerült az egészet átszervezni? Konzol amibe snap-in-eket lehet rakni kapott újítást?

    Fájlrendszer töredezettségét sikerült végre megoldani, vagy aki HDD-n használja így járt, vegyen SSD-t mert úgyis olcsó, minek fejlesszünk ezügyben?

    Vagy az emlegetett shutdown/restart utáni állapot visszaállítása (amire írtam h np++ tudja)?

    Fájlok listázása ha sok van egy folderben és dátum alapján akarod sortolni még mindig reumás csiga?

    Restart nélküli patchelés lehetősége? Vagy ha már winupdate, akkor háttérben tekerés szintén HDD-n, hiába használna a júzer más programot az előtérben?

    Az egész rendszer tárhelyigénye? Mi a búbánat foglal ennyi helyet egy clean win install után?

    Ennek fényében tartom gáznak hogy a designolás van szem előtt és nem a valódi fícsörök. Pedig még tudnám folytatni a listát bőven, és ezek csak azok a dolgok amiket a konkurenciától el lehetett volna lesni és implementálni, még saját ötlet, innováció se kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz Jim Tonic #209 üzenetére

    Megesik a legjobbakkal is hogy tévednek. Mondjuk speciel szerintem a W11 simán lejöhetett volna mint W10 update, semmi eget rengető változás nincs benne.
    Viszont ahhoz egy tök jó kibúvó hogy na akkor mostantól nincs hivatalos support régebbi vasra. Cserébe rajtuk röhög a tech nerd közösség meg aki még emlékszik az utolsó win benyögésre. A tömeg így is úgy is belekerül a körforgásba egy új hardverrel, sokat nem veszítenek rajta.

  • hunluki

    senior tag

    válasz ddekany #214 üzenetére

    Aki totál lázad, és más OS-re vált (ami mikroszkopikus kissebség persze), munkahelyen az is ezt fogja használni, ha tetszenek a változások, ha nem. Mindenki.

    Szerencsére nem ennyira drasztikus a helyzet, csak jól kell munkahelyet választani. Nálunk van linuxos tesztcsoport (pár éve behozták párhuzamosan hogy lássák hogy működik) így évek óta nem kell dózerelnem melóban. Család is át lett állítva, én itthon is ablakok nélkül élem az életem. Alapvetően jó dolog a mikroszkopikus kisebbség tagjának lenni :D

    Amúgy ha az MS látja hogy a W11 elterjedtsége béka segge alatt lesz tuti elkezd enyhíteni, hirtelen nem lesz annyira fontos a biztonság és jön a W10 féle értesítés az óra mellé és szépen lassan letuszkolja majd mindenki gépére. Persze, most azt mondják hogy nem, de azt is mondták hogy a W10 lesz az utolsó win, boxnál is ki akarták nyírni a használt játékos piacot, a silverlight se aratta le a világot és az UWP-ből is akkora bukta lett hogy a fal adta a másikat, a winphone féle pofára esést pedig könyvből fogják tanítani hogy hogyan ne akarj piacra lépni végtelen forrással a hátad mögött.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Dhampir #224 üzenetére

    Igazából rád van bízva, én speciel otthon ubuntuzuk de a lőtéri kutyát nem érdekli ha be tudok csatlakozni a céges rendszerre és el tudom végezni a munkát. Melóhely detto, van aki debianozik, valaki ubuntuzik, valaki archot húzott fel magának, de szerintem akad fedora is.

    Ránk van bízva, a lényeg hogy meló meglegyen csinálva. Együttműködünk a lokál IT-val hogy az adott disztribhez ki legyen építve lokál repo és minden szükséges eszköz működjön. Igazából most még versenyeztetés van, de van annyi lokál infra hogy több OS is támogatott legyen. Kis cég (~150 fő takarítókkal együtt), szóval egyáltalán nincs komoly enterprise függés. Szerencsére itt nem az eszed-nem eszed-ez van mentalitás pörög, itt már rájöttek hogy a boldog melós akinek több szabadság van adva produktívabb.

    De amúgy engedélyezett a macos is ha épp olyanod van.

Új hozzászólás Aktív témák