Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #54625216 #10 üzenetére

    Hát azért a Pi4 GPU-ja meg úgy az egész megjelenítő stack-je sem egy hűde... (sajnos). Konkrétan pont az egész achilles sarka. Még. És nem holnap lesz a szoftver oldal rendbe téve, de dolgozgatnak rajta. Mire a Pi5 kijön, meg is lesz.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz #54625216 #92 üzenetére

    Ezért szerintem az elsődleges ok, amiért a piacra dobták a 8GB-ot, hogy rákényszerítsék a közösséget a 64bit-re.

    Biztos, hogy nem, hiszen addig húzták a 64-bitet ameddig csak tudták. Ha bárki kérdezte akkor az volt a válasz, hogy visszafele kompatibilisnek kell lennie az összes addigi Pi-vel, és amúgy is a 32-bites oprendszer is ugyanolyan jó mindenre. Nem mellesleg pedig kevés fejlesztőjük van, és nincs rá kapacitás.

    Ha a közösséget nem motíválja valami, akkor csak nyögvenyelősen fogják lefordítani és tesztelni a 64bites library-kat, így a Pi könnyen megragadhatna a 32bites szinten.

    Mint már előbbi hozzászólásban is írtam, erősen meglepődtek rajta, hogy mennyire fogy a 4 GB-os változat, szemben a 2, de még inkább az alap 1 GB-ossal szemben (amit bőven túlgyártottak). Sokkal előbb jött ki belőle a javított 1.2-es verza mint a 2 GB-osból, az 1-es meg ki is futott addigra, szóval esélye sem volt felzárkózni.
    A 64-bites rendszer folyamatosan téma volt a hivatalos fórumon, mert a felhasználók kérték, hogy legyen már. A 8 GB-os változat is olyannyira téma volt, hogy többen is kérdezték, hogy le lehet-e cserélni a forrasztott chipet nagyobbra, mert kevés a 4 GB.
    Szóval azért hozták ki a 8 GB-os modellt, mert hülyék lettek volna nem tenni ha egyszer ekkora a felhasználói igény rá. Hozzá a 64-bites rendszer pedig már erősen időszerű volt, de végre engedtek a közösség 64-bit igényének.

    <-ƘƘ->

  • htc07

    addikt

    válasz #54625216 #92 üzenetére

    Számomra ez még mindig egy DIY platform, nem blenderezek meg 4K képeket nézegetek rajta, hanem szervereket / saját programokat futtatok rajtuk. Nem mondom, hogy kell a 8GB RAM nekem, a 4-et is ritkán használom, de simán el tudom képzelni, hogy valakinek épp olyan projektje van, hogy jól jön neki a 8GB. Az meg, hogy mindenki a legnagyobbat veszi, szerintem javarészt e-penis méregetés, vagy a lazy programming "mehet minden a RAM-ba" mentalitása. (esetleg torrent-szerű felhasználáshoz a nagyobb cache - kevesebb IO művelet gondolata)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák