Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz dchard #48 üzenetére

    A fordulatszámmal szerintem nem nagyon lehet játszani, mert a fej tányér felett lebegését is befolyásolja. A wd greeneknél marketingelt változó fordulatszám is mintha inkább egy nem definiált 4000-5400 közti, de adott típuson belül fix érték lett volna, ha jól emlékszem.

    A fejpozícionálás módját szerintem most is lehet állítani némely merevlemeznél. A hangos és gyors - csendes és lassabb vonalon akár több fokozatban. [AAM]

    (#46) bteebi:
    technológiailag megoldható lenne most is a 8 colos vagy még nagyobb merevlemez. Rengeteg olyan nagy méretű technika van most is használatban más ipari területeken, amelyeknél precizitás és tartósság is kell. Az árakkal van a baj. Senki sem venne meg egy olyan drága eszközt, mert van erre jobb és olcsóbb megoldás is. Szalagos archiválás vagy más területen a sok kis lemez hibatűrő storageba foglalása olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • TeeJay

    félisten

    válasz dchard #48 üzenetére

    nem tudom hogy vagy vele
    én tavaly szeptemberben cseréltem a laptopban vinyót mert meghalt a WD Blue
    helyére egy 1TB-os 2tányéros 4fejes Hitachit vettem amit elég sokat járattam már tavaly is év végéig
    de mióta március 1óta panelben lakom és DIGI netem van 0-24-ben megy a laptopban a vinyó és kapja a torrent feladatokat. azt is mondhatnám hogy március 1óta szinte folyamatosan mozgatja a fejeket a mechanika ide oda benne 24/7-ben de én semmi durva melegedést és hibát sem láttam.
    szóval amennyi terhelést nálam kap és azt is bírja a kis Hitachi ezek alapján a 7tányéros He vinyónak is menni fog az

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák