Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz fatpingvin #11 üzenetére

    Természetesen nem vagyok objektív, de van némi tapasztalatom. Kezd el építő jelleggel relativizálni a véleményt. Mondjuk a konkurensekből kiindulva és talán jobban megértem a nézőpontod. :R

    [ Szerkesztve ]

    7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

  • válasz fatpingvin #13 üzenetére

    "amit kiadnak az működni szokott arra a limitált felhasználási területre amire a cég szerint a júzereknek szüksége van"

    Üdv 2021-ben. Ma már a korrekt driver is nagy dolog, szoftver alatt is a közvetlenül ehhez kapcsolódó szolgáltatásokat értettem, de Te a másik térfélen állsz, mondhatni a rosszabb végén. Ebben az esetben megnevezhető alternatívák még ettől is több sebből véreztek ~15 éve, nyilván mennyiséget vagy arányait egymáshoz hasonlítva most sem olyan derűs a helyzet. Sajnos ma már van ahol elképesztően rövid a support élettartam = mindenki számára használhatatlan hardver.

    "lehetetlenné teszi egy open-source kernelbe való mainline integrációt"
    Volt szó arról valamikor, bármelyik létező gyártónál, hogy ezt a lehetőséget szavatolni fogják?

    Átlaguser elég ha annyit ért, hogy az NVIDIA is egy tipikus nagyvállalat (lásd "igényes" EULA) és egyre indokoltabb az NVCleanstall + DEBLOAT

    [ Szerkesztve ]

    7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

  • válasz fatpingvin #16 üzenetére

    "hardvert hogy akarsz szoftver nélkül használni?"
    Pár év után, ha nem nvidia van mögötte, akkor leginkább sehogy. Legalábbis jó ideig így volt. Másik példa az android meg a többi tartós fogyasztási cikk. Be van építve az obszolencia és mostanában gyakori a félkész, bugos beta alpha, amit menet közben igyekeznek heggeszteni valami elfogadhatóbb szintre. Lásd volkswagen vagy a többi modern infotainment. Ez egy elég komoly szegmens, nagy mennyiséget érint.

    Úgy látom ki kell egészítenem. Nagy szó ha van időben, normális driver a hardverhez. Valamint a support is tartja magát az újabb mainstrem szériák megjelenése után... legalább pár évig.

    Utóbbira kiváló példa az intel. Épp most tervez évente frissülő palettát készíteni...
    Előbbire meg ott az AMD, nézd mennyire hanyagolta a 2-3 generációval régebbi hardvereket. Megint megjegyzem: jó ideig így volt, nem látom be az egész szegmenst, de egy számottevő halmazban ez fordult elő. Értem ezalatt, hogy már nincs optimalizálva a driver, így egy radeon kártya és win os nevetséges eredményeket szül. Akkor is, ha egykor legendásnak számító gpu volt, hiányoznak az utasításkészletek, megszűnik a korrekt support és kuka az izmos hardver.

    Na ilyen szempontból az nvidia driverei azért frankón mennek egy 6-7-8-9-10gen akármin és ezt konzekvensen tartják 0day, mióta ismerem a gyártót. Nyilván vannak bugjavítások / kivételek és egy szánalmas fejlesztőket érintő helyzet.
    Szeretném, ha megtartanád az eredeti témát és nem térnél ki: odatette magát az nvidia driverben, vagy tévedek?

    "az Intel cuccaihoz, legyen az iGPU vagy hálózati vezérlő, van normális driver"
    Lehet ebből csinálni kéne egy posztert a rendszergazda kollégák számára, vagy elindítani az év poénja szekcióban ;] friss topikot, kétségekkel itt találsz.

    (#15) CPT.Pirk
    Tény, hogy összekapta magát az elmúlt időszakban az amd, de azért naiv lenne azt feltételezni, hogy "azt sem bánja" Nyilván szándékos, hogy ahová csak tud, megpróbál betörni és a saját megoldásaira reflektálni. 2021-es teslák RDNA2 Ryzen APU-ja nyilván megvan 10 teraflop teljesítménnyel? Ezért írtam a fórumba az első hsz-em, azért összefüggőnek és nem véletlenszerűnek látom ezeket.

    Aláhúztam pár dolgot, hogy legalább ezeket ne bontsátok atomjaira :DDD

    [ Szerkesztve ]

    7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

  • válasz fatpingvin #18 üzenetére

    Értem az álláspontod, én szűk halmazt veszek alapul, Te pedig nem térsz ki az eredeti témától.
    Igen jelentős szektorokról és mennyiségről volt szó, de mindegy.

    Rendben, akkor talán lépek is a párhuzamos valóságomba, nézek egy rick és mortyt :DDD

    7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

  • válasz fatpingvin #21 üzenetére

    Jobb lenne. De az ágazat meghatározó képviselői más üzleti modellt választanak előbb vagy utóbb. Ez rentábilis, ez a tapasztalat. Sajnos

    (#20) b.
    Igen, általános felhasználókról beszéltem, ettől függetlenül ez is brutál mennyiségben érinti az ipart. Mindegy, elég frontális kérdést intéztem, de a párhuzamos univerzumok felderítésében már segít Rick & Morty.

    7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

  • b.

    félisten

    válasz fatpingvin #21 üzenetére

    Ez nem feltétlenül igaz . Nem látszik az AMD open source-ből adódó előnye Windowson illetve nem látszik az Nvidia ebből adódó hátránya felhasználói oldalról.
    Jelenleg Nv. hosszabb ideig biztosítja a zárt és adott hardverre optimalizált drivereit és tolja ki így a bevezetendő Legacy státuszt a régebbi generációkra míg AMD a GCN nem túl régi verzióit is már nyugdíjazza, 2016 os kártyákat és AP U kat is. 4 éve nem támogatja a Windows 8 -at míg Nvidia a nyáron egy 8 éves generáció támogatását szüntette meg és a Windows 8 támogatás megszűnését is az idén hozta be.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • válasz fatpingvin #24 üzenetére

    "...elég nagy piac már az open-source világ..."
    Oks, most Te bizonyíts. Forrás?

    (#11) fatpingvin
    Erről se feledkezz meg, tettem bele energiát, hogy kifejtsem a válaszomat, majd később az érveimet.

    (#23) b.
    Erre gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

    7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

  • válasz fatpingvin #26 üzenetére

    „A nyílt forráskód a legjobb az infrastrukturális szoftverek esetében. Mégis kevésbé valószínű, hogy átveszi az alkalmazásszoftvert, mert ezeknél „nehezebb megegyezni a globális keretekben” Bertrand Delacretaz

    „A vállalatok nagy részben a nyílt forráskódot szeretnék, de megtagadják az ehhez szükséges erőforrásokat és befektetéseket, így kudarcot vallanak" Jim Jagielski

    "A Google, a Facebook, az Amazon és más webóriások előremutató erőfeszítéseinek is köszönhető az, hogy demonstrálják a nyílt forráskód értékét. Bár nem valószínű, hogy üzleti vagy végfelhasználó bázis halmaza lesz még egyszer olyan egységes, mint amit a Microsoft birtokolt valamikor, de kezdünk látni olyan vállalatokat, mint a Bloomberg és a Capital One amelyek megreformálják az 1997-ben megalkotott „nyílt forráskódú” kifejezést. Platformjaink egyre inkább nyílt forráskódúak, még akkor is, ha mindeközben alkalmazásaink nagyrészt makacsul zártak és védettek maradtak. Sok múlik a nyílt forráskódon, valóban ez lesz majd a következő 20 évben a cél és talán egyszer a jövő."

    Részemről a szélesebb globális fogyasztói tömeget és azt a végfelhasználói szegmenst veszem alapul ami meghatározó. Te pedig az infrastruktúrális és enterprise partnereket tartod meghatározónak ha jól értem. Ezért érdekes a kapitali, mert a piac alakít új irányt (vagy a monopol tőke), nem az átlag befektető. Ez a gyakorlat, újfent sajnos :U

    7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

Új hozzászólás Aktív témák